Relikwie św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćki

1. Obchodzimy dziś 2. Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. O godz. 14:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 Msza św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną przyniesione przez wiernych obrazy „Jezu Ufam Tobie”. Zachęcamy, by przy okazji Święta Miłosierdzia sięgnąć do „Dzienniczka” św. siostry Faustyny. W „Dzienniczku” odnajdujemy słowa nadziei nawet dla największych grzeszników i osób życiowo pogubionych. To przesłanie jest aktualne na dzisiejsze czasy.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. W tym tygodniu:

W poniedziałek – święto Świętego Marka, Ewangelisty

We wtorek – będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

W czwartek – o godz. 19:00 w salce o. Pio spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8

W piątek – święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).

Zapraszamy na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie w piątek o godz. 18:30. Będzie egzorcyzmowana woda, sól i olej. Nabożeństwo poprowadzi o. Paweł Sawiak jezuita. 

4. W przyszłą niedzielę (1 maja) dzieci naszej Parafii przystąpią do I Komunii Świętej wg następującego porządku: o godz. 11:00 klasa III a, b i c oraz o godz. 13:00 klasa III d, e i f.

Miejsca w Kościele na tych Mszach Świętych przeznaczone są wyłącznie dla tych dzieci i ich rodzin i dlatego pozostałych Parafian prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej o innej godzinie. 

5. Msza Św. z comiesięcznym spotkaniem w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w niedzielę 8 maja o godz. 15:00.

6. Zespół Szkół Drzewnych przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy zaprasza w środę, 27 kwietnia na Drzwi Otwarte. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” w którym dołączony jest dodatek: Modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień maja przeczytamy m.in.:

– Kulisy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny w zapiskach prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego.

– „Paulina od różańca i misji” – o Paulinie Jaricot, która za miesiąc zostanie ogłoszona błogosławioną Kościoła katolickiego.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Franciszka Witkowska – Gano

Maria Górecka

Alfons Splitt, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…