1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

2. Dzisiaj o godz. 11:00 Msza św. dziękczynna w pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej (dla dzieci z klas IV).

O godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

3. Miesiąc maj jest poświęcony czci Matki Bożej. Zachęcamy Parafian do licznego uczestnictwa  w nabożeństwach majowych w naszej parafii codziennie o godzinie 20:30 z procesją światła (z wyjątkiem 12 i 13 maja). W czasie nabożeństwa majowego odmawiamy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej (jedynie w czwartek nowenna po Mszy św. o godz. 7:00). Dzieci zapraszamy o godzinie 16:40 od poniedziałku do piątku.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałekUroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną).

W czwartek (12 maja)przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Świątyni. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7:00 i zakończy przed Mszą św. o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy uwielbienia Chrystusa eucharystycznego i trwania w jedności z naszym Panem i Zbawicielem.

Po Mszy świętej o godzinie 18:30 Procesja Różańcowa wokół osiedla do 5 Ołtarzy.

Ołtarze na procesję przygotowują:

I     Kościół Domowy (ul. Ku Wiatrakom 5)

II    Legion Maryi (ul. A. G. Siedleckiego 33)

III   Apostolstwo Dobrej Śmierci (ul. A. G. Siedleckiego 21)

IV  Ruch Szensztacki (ul. A. G. Siedleckiego 7)

V   Matki i Ojcowie Żywego Różańca (ul. Ogrody 19)

Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty i stowarzyszenia istniejące przy naszej Parafii, a szczególnie prosimy wiernych do wzięcia udziału w procesji.

Zadbajmy o wystrój naszych mieszkań, który będzie wyrazem naszej wiary a liczny udział w procesji świadectwem naszej miłości do Maryi. Na procesję przychodzimy z gromnicami.

Po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.

W piątek (13 maja) –  Uroczystość Patronalna naszej Parafii – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy oraz 41. rocznica zamachu na Jana Pawła II.

Program dnia:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:10.
  • O godz. 14:30 Droga Krzyżowa z Maryją. O 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Msze święte sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 17:00 i 18:30.

O godzinie 9:30 Msza święta, na której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Na tę Mszę świętą zapraszamy szczególnie osoby starsze i chore. Bardzo serdecznie prosimy znajomych, sąsiadów, aby w miarę możliwości udzielili pomocy tym osobom w dojściu do kościoła na Mszę świętą. Osoby, które przyjmą sakrament namaszczenia chorych prosimy o przygotowanie kartek z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania. Pod chórem będzie koszyk, aby złożyć te kartki.

Po Mszy św. o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które trwać będzie do godz. 17:00.

O godzinie 18:30 serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę Świętą Odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej. W piątek nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 20:30! (będzie połączone z procesją odpustową wokół kościoła).

  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 tajemnice chwalebne, po Mszy św. o godz. 8:00 tajemnice radosne, o godz. 12:00 tajemnice światła i przed Mszą św. wieczorną tajemnice bolesne.

W sobotę – święto św. Macieja Apostoła

5. W przyszłą niedzielę (15 maja) serdecznie zapraszamy na koncert „Spotkanie z Maryją” w wykonaniu Pani dr Doroty Spychalskiej o godz. 14:30.

6. Przypominamy, że w biurze parafialnym można rezerwować intencje mszalne na II półrocze 2022 roku. Biuro parafialne czynne we wtorki i w czwartki rano 8:00-9:00, a w środy i w piątki popołudniu 17:00-18:00. Prosimy, aby zamówioną rezerwację realizować najpóźniej dwa tygodnie przed terminem Mszy św.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Być owcą” – refleksje ks. Redaktora Naczelnego,

– „Odbudujmy most między pokoleniami” – z nauczania papieskiego,

– oraz o tym, jak Eucharystia została zapowiedziana w Starym Testamencie i czym jest dla chrześcijan.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Maria Banasiak

Jadwiga Dąbrowska, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…