1. Za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na tacę na potrzeby naszego Sanktuarium oraz w Środę Popielcową na hospicja diecezjalne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Caritas naszej Diecezji. Zechciejmy poprzez Jałmużnę Wielkopostną wesprzeć działania Caritas.

4. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Zwrot kartek jest zewnętrznym dowodem naszej wiary i jest konieczny przy wystawianiu różnego rodzaju zaświadczeń. Kartki należy oddawać przy konfesjonale; względnie ministrantowi przy Komunii Św.

5. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”.

6. W tym tygodniu:

W poniedziałek – święto Katedry św. Piotra Apostoła

We wtorek – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio

7. Ojciec Święty Franciszek 8 grudnia 2020 r. ogłosił Rok Św. Józefa, który zakończy się 8 grudnia 2021 r. W związku z tymPenitencjaria Apostolska wydała Dekret udzielający odpustu zupełnego:

a) wszystkim, którzy przez co najmniej pół godz. będą rozważać Modlitwę Pańską,

b) tym, którzy na wzór św. Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub duszy,

c) wiernym, którzy odmawiać będą modlitwę różańcową w rodzinie oraz w innych wspólnotach,

d) każdemu, kto powierzać będzie codziennie swoją działalność opiece Świętego Józefa oraz każdemu wiernemu wzywającemu Św. Józefa w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, by ją mogli znaleźć i by praca wszystkich ludzi była bardziej godna,

e) wiernym, którzy odmawiać będą Litanię do Świętego Józefa lub jakąś inną modlitwę do Św. Józefa w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom cierpiącym prześladowania wszelkiego rodzaju,

f) wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę na cześć Św. Józefa szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę,

g) wiernym w podeszłym wieku, chorym, umierającym i wszystkim, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odmówią akt pobożności na cześć Św. Józefa, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.

Wyżej wym. odpustów udziela się pod zwykłymi warunkami tzn.: sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna, modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Na terenie naszej Diecezji zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Jana Tyrawy postanowienia dotyczące możliwości uzyskania odpustu zupełnego obowiązują od 19 marca 2021 r. do 8 grudnia 2021 r.

8. Odbiór alb dzieci pierwszokomunijnych w środę 24 lutego od godz. 18:00-19:00 w salce św. O. Pio przy biurze parafialnym.

9. Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych w piątek 26 lutego o godz. 19:15 w kościele. Prosimy o obecność obowiązkowo chociaż jednego rodzica.

10. W związku z powtarzającymi się ostatnio przerwami w transmisji internetowej, w przeciągu następnych dwóch tygodni nastąpią zmiany na stronie Parafii. Może to spowodować, że transmisja oraz cała strona Parafii będzie tymczasowo niedostępna. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za niedogodności.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł. przeczytamy m.in.:

– „Zaproszeni na pustynię” – rozważanie Liturgii Słowa,

– „Ekumenizm z daleka” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem

– „Cztery ściany smutku” – o depresji, która jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

† Waldemar Kociubiński, Grzegorz Zientarski, Alfred CzyżewskiIrena Janaszczak, † Krzysztof Macewicz, Janusz NagórskiRoman Bachnicki, Stanisława SerwińskaWaldemar RozkrutJanina Reszka, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…