1. Zakończył się nasz odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wyrażamy wdzięczność Bogu za cały ten czas modlitwy. Wszystkim Parafianom, Kapłanom Współpracownikom, Kapłanom Gościom, Grupom Modlitewnym, Służbie Liturgicznej, Wojownikom Maryi, naszym organistom i kościelnym, dzieciom sypiącym kwiaty, osobom stawiającym ołtarze oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia i duchowego przeżycia uroczystości patronalnych składamy serdeczne podziękowania! Niech Pan Bóg codziennie obdarza Was swymi łaskami, a Matka Boża nieustannie otacza macierzyńską opieką.

2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 20:30 z procesją światła. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16:40.

3. Dzisiaj o godz. 14:30 zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert „Spotkanie z Maryją” w wykonaniu Pani dr Doroty Spychalskiej.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

Spotkanie Ruchu Szensztackiego z s. Edytą w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17:00.

O godz. 18:30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

W środę – wspomnienie bł. Stanisława Papczyńskiego, kapłana

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas 7 zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 w salce św. O. Pio.

5. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy w środę o godz. 19:00 na koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia, który odbędzie się  w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

6. Zaproszenie Ks. Biskupa Bydgoskiego

Przewielebni Księża,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Kochani Diecezjalnie!

W niedzielę – 22 maja br., w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy-Fordonie zostanie oficjalnie ustanowione Sanktuarium św. Rity.

Kult św. Rity w tej parafii został zapoczątkowany 22 maja 2013 r., uroczystym wprowadzeniem relikwii Świętej Rity i Mszą Świętą z poświęceniem róż. Poświęcona róża jest symbolem jej życia i powołania oraz zapewnieniem o modlitwie zanoszonej do Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania. Ta przestrzeń pobożności została zagospodarowana dla jeszcze większej chwały Bożej i dla dobra wiernych, a modlitewne spotkania, odbywające się każdego 22 dnia miesiąca gromadzą rzesze czcicieli Świętej ciernia i róży.

W dniu 29 lutego 2016 r. ówczesny Ksiądz Biskup Jan Tyrawa powołał w tej parafii Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity, a 22 maja 2017 r. Bractwo św. Rity. Dzięki temu fordońska parafia wpisała się w mapę kultu św. Rity w Polsce, stając się miejscem znanym, odwiedzanym i cenionym. Przybywający do tego miejsca pielgrzymi – ucząc się przebaczającej miłości – wypraszają i otrzymują od Boga przez wstawiennictwo św. Rity liczne łaski, o czym świadczą składane przez wiernych podziękowania, prośby i liczne wota. Rozwijający się prężnie kult św. Rity przyczynił się do tego, że została ona w roku 2020 ogłoszona obok św. Łukasza Ewangelisty Współpatronką parafii.

Uroczyste ustanowienie Sanktuarium św. Rity Patronki „od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania” w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity odbędzie się 22 maja 2022 roku o godz. 13:00, w czasie Mszy Świętej, której będę przewodniczył. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Polonia.

Zapraszam wszystkich Diecezjan oraz Czcicieli św. Rity do przeżywania tego pięknego i historycznego wydarzenia, a także do szczególnej modlitwy za wstawiennictwem św. Rity, która jest wznoszona ku Bogu z tego Sanktuarium szczególnie każdego 22 dnia miesiąca.

† Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Prorok czy dyplomata” – Czego możemy oczekiwać od papieża,

– „Różaniec, który żyje” – o istocie Żywego Różańca, do którego w Polsce należą miliony wiernych,

– „Miłość jest za darmo” – rozmowę z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Janina Gibaszek

Sławomir Świderski

Lidia Józefowicz

Henryk Głowacki, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…