1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii). 

2. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem prowadzą wolontariusze Hospicjum po każdej Mszy św.

3. Już od dwóch lat trwa w naszej parafii całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Odbywa się ona w kaplicy naszego domu parafialnego, na parterze. Pragniemy zaprosić wszystkich parafian do uczestnictwa w tym duchowym dziele.

4. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe do wtorku włącznie o godz. 20:30 z procesją światła. A dzieci jutro i we wtorek o godz. 16:40.

5. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy do wtorku podczas nabożeństwa majowego o godz. 20:30, a od środy do soboty po Mszy św. o godz. 17:00.

6. W tym tygodniu:

We wtorek – święto Nawiedzenia NMP

W środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika

O godz. 18:30 w środę Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanem z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy oraz I piątek miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży o godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św. O godz. 18:30 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo. Kapłani poinformują chorych i osoby starsze telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną.

W sobotę I sobota miesiąca. O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

7. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

8. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej. Kto jeszcze nie pobrał kartek może to uczynić w tym tygodniu w zakrystii. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku w ramach stałego konfesjonału od godz. 16:00-17:00.

9. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:30. W sobotę, 4 czerwca po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Wysłuchamy konferencji i świadectwa o doświadczeniu działania Ducha Świętego. Będziemy też modlić się o dary Ducha Świętego dla nas i naszych rodzin.  

10. ZAPROSZENIE BISKUPA BYDGOSKIEGO NA DIECEZJALNE DNI SŁUŻBY LITURGICZNEJ A.D. 2022

Bądźcie pozdrowieni drodzy członkowie Służby Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej!

Zbliżają się dni, podczas których pragnę się z Wami spotkać, by błogosławić Waszej służbie, którą w różny sposób spełniacie w czasie liturgii i nabożeństw, tworząc społeczność żeńskiej i męskiej służby liturgicznej. Chcę w te dni dziękować wraz z Wami Panu Bogu słowami II Modlitwy Eucharystycznej: … i dziękujemy, że nas wybrałeś, abyśmy stali przed Tobą i Tobie służyli.

Najpierw zapraszam dorosłych członków Służby Liturgicznej: kandydatów do posług lektoratu i akolitatu, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, organistów, psałterzystów, zakrystianów, osoby czytające słowo Boże podczas liturgii oraz wszystkich, którzy  w jakikolwiek sposób w niej posługują. W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli w sobotę 4 czerwca, celebrować będę Mszę Świętą połączoną z I Nieszporami o godz. 18:30  w kościele pw. św. Jadwigi Królowej na bydgoskim Wzgórzu Wolności, w czasie której wołać będziemy o Ducha Świętego, który rozdziela szczególne charyzmaty w Kościele, w tym troskę o piękno liturgii Kościoła, w której macie swój udział.

Następnie pragnę spotkać się z młodszymi członkami Służby Liturgicznej: ministrantami, lektorami czyli ministrantami słowa Bożego, ceremoniarzami parafialnymi, psałterzystami, członkami scholii dziecięcych i młodzieżowych na Eucharystii sprawowanej w sobotę 18 czerwca o godz. 9:30 w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. Dziś swoją pierwszą Mszę Świętą celebruje tam wyświęcony wczoraj nowy kapłan naszej diecezji, Ksiądz Neoprezbiter Grzegorz Białek, który przez wiele lat pełnił również funkcje ministranta, lektora i ceremoniarza w swojej parafii. Po Eucharystii, zapraszam Was na przygotowane przez Duszpasterstwo Sportu naszej diecezji rozgrywki piłkarskie drużyn parafialnych i turniej rzutów karnych.

Drodzy Diecezjanie, zwracam się szczególnie do Rodziców dzieci komunijnych, dla których jest to dogodny moment, by podjąć decyzję o wstąpieniu do grona Służby Liturgicznej. Niech będzie to dla Waszych synów czas formacji do liturgii przez liturgię, w której wraz z Wami uczestniczą. Pięknym tego przykładem są ojcowie, którzy ze swoimi synami służą Panu Bogu przy jednym ołtarzu. Zapraszam Was do takiego świadectwa. Wszystkich również proszę o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich, które rodzą się w Waszych rodzinach, a najczęściej wzrastają właśnie we wspólnotach służby liturgicznej. Dziękuję także Kapłanom, którzy troszczą się na co dzień o formację Służby Liturgicznej w swoich parafiach i proszę jednocześnie, aby odtąd modlili się wraz ze swoimi podopiecznymi o nowe powołania, dołączając do modlitwy po służeniu w swoich wspólnotach tę, którą kończę ten list, modląc się teraz z Wami: Powołaj, Panie, spośród nas nowych kapłanów Twojego Kościoła. Pomóż wezwanym rozpoznać Twój głos i daj im moc, aby poszli za Tobą. Amen.

† Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki” w którym jest dołączony Modlitewnik na każdy dzień czerwca przeczytamy m.in.:

– o wizycie polskich biskupów na Ukrainie,

– o tym, że Jan Paweł II nie lubił zostawiać trudnych pytań bez odpowiedzi,

– oraz jak czytanie z dzieckiem buduje więzi.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Anna Reisener

Helena Rafińska, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…