Przyjdź Duchu Święty

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocny. W następną niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku w ramach stałego konfesjonału od godz. 16:00-17:00.

2. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30, a w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

We wtorek – wspomnienie błogosławionych męczenników Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego

O godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

W czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W sobotę – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

5. W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas 8 w czwartek 9 czerwca, a młodzieży z klas 7 we wtorek 14 czerwca. Spotkania odbędą się o godz. 19:00 w salce św. O. Pio w domu parafialnym.          

8. W sobotę, 18 czerwca organizujemy pielgrzymkę dzieci i rodziców (nie tylko klas III) do Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. W programie: Msza św., zwiedzanie, posiłek. Szacunkowy koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w niedzielę 19 czerwca w Bydgoszczy. Rozpoczniemy Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka o godz. 11:00 w Katedrze Bydgoskiej. O godz. 12:30 wyruszymy ze Starego Rynku i przejdziemy ulicami Mostową, Gdańską, Aleją Mickiewicza w kierunku Bazyliki św. Wincentego á Paulo, gdzie na zakończenie odbędzie się piknik rodzinny wokół Bazyliki.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– Jak rozpoznać Ducha mówiącego w Kościele,

– O dziesięciu męczennicach elżbietańskich, które 11 czerwca zostaną beatyfikowane,

– oraz o tym jak zachować spokój, gdy ktoś cię prowokuje.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Jadwiga Osowska

Teresa Pilipczuk, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…