1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uświadamiamy sobie obecność Jedynego Boga, który działa w trzech Osobach: Bóg Ojciec nieustannie stwarzający wszechświat; Syn Boży dokonujący dzieła odkupienia i Duch Święty ożywiający i uświęcający cały świat. Dzisiejsza uroczystość kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

3. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, patrona osób i rzeczy zaginionych oraz Dzień Fatimski

Program dnia:

 • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
 • Godz. 7:00 Msza św. i różaniec tajemnice światła
 • Godz. 12:00 Różaniec tajemnice bolesne
 • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
 • Godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • Godz. 17:00 Msza św.
 • Godz. 18:00 Różaniec tajemnice chwalebne
 • Godz. 18:30 Msza św. wg formularza z NMP z Fatimy. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i Adoracja indywidualna
 • Godz. 20:00 Różaniec tajemnice radosne, a następnie nabożeństwo zakończone procesją światła i Apelem Maryjnym. Na procesję przynosimy świece. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo, by oddać cześć Matce Bożej, by powierzyć Jej swoje radości, troski i problemy.

We wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika zamordowanego w obozie w Dachau, patrona Diecezji     

W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO)

 • Pierwsza Msza Święta z tej Uroczystości będzie już w środę o godz. 18:30.
 • W czwartek Msze św. sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 – po której wyruszy procesja eucharystyczna, po procesji i o godz. 18:30.
 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:00
 • Różaniec odmawiany będzie po Mszy o 6:30 taj. bolesne, po Mszy o 8:00 taj. chwalebne, po Mszy o 9:30 taj. radosne i o godz. 18:00 taj. światła.
 • Trasa procesji Bożego Ciała przebiegać będzie ulicami od kościoła ul. Ogrody, ul. Ku Wiatrakom, ul. Siedleckiego, ul. Nowowiejskiego i ul. Ogrody do kościoła. Przy kościele zakończenie procesji.
 • Ołtarze usytuowane będą:
  I ul. Ku Wiatrakom i Zofii Nałkowskiej – przygotowuje Legion Maryi
  II ul. A. G. Siedleckiego 21 – przygotowuje Apostolstwo Dobrej Śmierci
  III  ul. A .G. Siedleckiego 7 – przygotowuje Ruch Szensztacki
  IV  ul. Ogrody 19 – przygotowuje Żywy Różaniec Matek i Ojców

Za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak Wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Parafian mieszkających przy trasie procesji prosimy o wystrój okien dając tym świadectwo naszej wierze w Eucharystię, a liczny udział i śpiew niech będzie uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego, błogosławiącego mieszkańcom.

 • Dziewczynki chętne do sypania kwiatków oraz chłopców do niesienia poduszek zapraszamy na próbę w środę po Mszy świętej o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, a dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.

W piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas 7 we wtorek 14 czerwca. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:00 w salce św. O. Pio w domu parafialnym.         

6. W sobotę, 18 czerwca o godz. 12:00 odbędzie się w naszym Sanktuarium nabożeństwo sobót wg bł. Bartolo Longo, którego relikwie znajdują się w naszej parafii. Główna intencja tego nabożeństwa jest dziękczynna za 20 lat Listu o Różańcu św. Jana Pawła II, 20 lat nowenny pompejańskiej i 10 lat istnienia czasopisma Królowej Różańca Św. Rozpoczniemy Mszą św. po której nastąpi nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!    

7. Zaproszenie Ks. Biskupa Bydgoskiego do udziału w Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny

Serdecznie zapraszam Wszystkich Diecezjan do udziału w X Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 19 czerwca 2022 r. Hasłem przewodnim tegorocznego Marszu są słowa zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej: I ŚLUBUJĘ CI. Ma ono na celu promocję nierozerwalnego, sakramentalnego związku małżeńskiego.

Dlatego pragnę, aby małżonkowie i całe rodziny przypomniały o pięknej i trwałej miłości małżeńskiej. Aby rodziny dawały młodemu pokoleniu przykład wierności podstawowym wartościom. Jednocześnie zachęcam wszystkich do opowiedzenia się po stronie życia i jego obrony poprzez konkretne podjęcie wysiłku jakim jest obecność na Marszu dla Życia i Rodziny.

Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00 w Katedrze Bydgoskiej. O godz. 12:30 wyruszy ze Starego Rynku i przejdzie ulicami: Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki pw. św. Wincentego á Paulo, gdzie tradycyjnie zakończy się piknikiem rodzinnym.

Niech wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu będzie okazją do rodzinnego świętowania i umocnienia więzi pomiędzy wszystkimi, dla których bliskie są chrześcijańskie wartości rodzinne.

† Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Obraz Trójjedynego Boga” – o Tajemnicy Trójcy Świętej,

– „Zbawcza obecność Chrystusa” – o obchodach Bożego Ciała,

– o zdrowotnych konsekwencjach otyłości u dzieci, fobiach żywieniowych i roli rodziców.