Najświętsze Serce Pana Jezusa, zmiłuj się nad nami

1. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie Uroczystości Bożego Ciała: Policji, osobom stawiającym ołtarze, Grupom Modlitewnym, Wojownikom Maryi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani Organistce i Panu Kościelnemu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom noszącym baldachim i asystującym kapłanowi podczas procesji oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

2. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18:30 w łączności z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

We wtorek 21 czerwca mija XXXV rocznica święceń prezbiteratu Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie i Jego posłudze Następcy Apostołów.

W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca).

W czwartek –  O godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio. Po Mszy św. o godz. 18:30 zakończenie oktawy Bożego Ciała do czterech ołtarzy wokół kościoła i święcenie wianków.
Ołtarze przygotowują:
I Matki i Ojcowie Żywego Różańca,
II Legion Maryi,
III Apostolstwo Dobrej Śmierci,
IV Ruch Szensztacki.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ możliwość zyskania odpustu. Po Mszy św. wieczornej ostatnia procesja wokół kościoła. Po procesji zapraszamy na wieczór uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

4. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zaprasza wszystkich, którzy odczytują w swoim sercu głos powołania do Chrystusowego kapłaństwa. Kandydaci mogą zgłaszać się na rozmowę rekrutacyjną dzwoniąc pod numer telefonu 696 784 228 (w godzinach 9:00-15:00 od poniedziałku do piątku). Polecamy kandydatów do seminarium modlitwie wiernych w całej Diecezji.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Sekret mesjański” i „Badanie opinii” – refleksja nad Słowem Bożym;

– „Bóg miłości” – wnikanie w żar „gorejącego ogniska miłości” Serca Jezusowego;

– „Rodzina to zadanie” – analiza zmian w polskiej rodzinie na przestrzeni trzydziestu lat.

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Wioletta Podgórska

Jan Borowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…