Serce Jezusa ZMIŁUJ SIĘ nad nami

1. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w obchodach Oktawy Bożego Ciała.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. Dekretem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka z dniem 30 czerwca 2022 r. ks. Dawid Perlik został odwołany z naszej parafii i skierowany do parafii katedralnej pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Dziękujemy ks. Dawidowi za jego 1,5 roczną posługę w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie odprawione Msze Święte, wygłoszone kazania, udzielone sakramenty, za przygotowywanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, za wieczory uwielbienia wraz ze wspólnotą charyzmatyczną Odnowy w Duchu Świętym. Równocześnie życzymy na nowej placówce wielu Bożych łask, Matczynej opieki i życzliwości nowych Parafian. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Bóg zapłać i Szczęść Boże!

4. W tym tygodniu :

W poniedziałek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

We wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży o godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w łączności z wieczorną Mszą św.

W sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

5. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

6. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15:00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, w którym jest dołączony Modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień lipca przeczytamy m.in.:

– Jak wzmacniać małżeńską relację,

– oraz o św. Filipie Neri, który w codzienności każdemu pomagał znaleźć drogę do Boga.

W kruchcie znajdują się także bezpłatne broszury „Nastolatki w wirtualnym tunelu. Poradnik dla rodziców”.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Józef Źmierczak

Zenon Król

Stanisław Paliwoda

Wanda Donarska

Janusz Łukowski

Gertruda Zalewska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…