1. Wszystkim wypoczywającym – szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrej pogody, bezpiecznych wakacji, radosnych chwil i wytrwałego odkrywania śladów Boga w pięknie przyrody.

2. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 15:00.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

Jutro przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy św. o godz. 18:30 odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Pojazdy prosimy ustawiać na chodniku wokół kościoła i przy ulicy Ogrody.

W poniedziałek 25 lipca przypada dzień imienin Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka. W tym szczególnym dniu otaczamy naszego Pasterza gorącą modlitwą oraz życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w posłudze pasterskiej dla dobra wspólnoty Kościoła. Tego dnia o godz. 17:00 w Bydgoskiej Katedrze będzie sprawowana Eucharystia w intencji Solenizanta. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

W piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza – święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Siła modlitwy” – rozważanie dzisiejszej Liturgii Słowa,

– O fascynacji Pismem Świętym,

– oraz w dodatku diecezjalnym o czasie wypoczynku, który może być szansą na poprawę w relacjach małżeńskich i rodzinnych.

5. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Stanisław Kranik

Wiesława Chrzanowska

Iwona Gizdra

Krystyna Frąckowiak, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…