1. Sierpień jest przeżywany w Kościele jako miesiąc abstynencji. Mimo czasu wakacji zachęcamy do podjęcia się wyrzeczenia spożywania napojów alkoholowych i ofiarowanie tego czasu w konkretnej intencji.

2. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek –wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

We wtorek – O godz. 18:30 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – O godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów i I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z nabożeństwem o nowe, święte i liczne powołania do służby w Kościele.

W piątek I piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, a dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego i I sobota miesiąca

O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP

5. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 9 i 10 września (piątek-sobota). Na Jasnej Górze przed Tronem Czarnej Madonny oddamy cześć Matce Bożej i powierzymy Jej swoje radości, troski i problemy. Zapisy w Biurze Parafialnym i w Zakrystii. Serdecznie zapraszamy!

7. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować w Biurze Parafialnym co najmniej 2 tygodnie przed terminem, ponieważ intencja może zostać przekazana innej osobie. W czasie wakacyjnym są mniejsze kolejki w Biurze, dlatego zachęcamy do uregulowania intencji w tym czasie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” jest dołączony Modlitewnik na każdy dzień sierpnia i przeczytamy w nim m.in.:

– o pielgrzymce Papieża Franciszka do Kanady,

– o corocznym sierpniowym apelu – czy to ma jeszcze sens?,

– oraz o powstańczych losach mieszkańców Warszawy.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Teresa Strzyż

Karolina Borucka

Łucja Ostrowska, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…