1. Trwa sierpień – miesiąc dobrowolnego daru abstynencji. Zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji w tym miesiącu, wynagradzając w ten sposób wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.

2. Zapraszamy na XXXIII Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Rozpoczęcie na dziedzińcu Domu Parafialnego przy Pl. Piastowskim (kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa) 14 sierpnia o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia, po czym wymarsz do kościoła św. Maksymiliana na Osowej Górze i tam Msza Święta odpustowa o godz.18:00, której przewodniczył będzie Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk.

3. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek  – wspomnienie św. Dominika, kapłana

We wtorek  – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

W środę  – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Od środy, 10 sierpnia rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00, a  w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30. Przypominamy, że w sierpniu Dzień Fatimski obchodzić będziemy 19 sierpnia.

W czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy, która idąc za wzorem św. Franciszka wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami

5. W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 9 i 10 września (piątek-sobota). Na Jasnej Górze przed Tronem Czarnej Madonny oddamy cześć Matce Bożej i powierzymy Jej swoje radości, troski i problemy. Zapisy w Biurze Parafialnym i w Zakrystii. Bardzo serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Niezawodna nadzieja” – rozważanie dzisiejszej Liturgii Słowa,

– „Życie nie zależy od posiadanego majątku” – z nauczania papieskiego,

– „Trudne relacje DDA” – o najczęstszych problemach, które pojawiają się w związku osoby „dorosłego dziecka alkoholików”.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Miria Podlińska, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…