1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej

We wtorek – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci świętego stygmatyka.

W środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła

W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Podczas wszystkich Mszy Św. nastąpi odnowienie Ślubów Jasnogórskich. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę – wspomnienie św. Moniki – matki św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna.

2. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 9 i 10 września (piątek-sobota). Na Jasnej Górze przed Tronem Czarnej Madonny oddamy cześć Matce Bożej i powierzymy Jej swoje radości, troski i problemy. Koszt 250 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w Biurze Parafialnym i w Zakrystii. Bardzo serdecznie zapraszamy.

3. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na rekolekcje rozpoczynające ostatni etap przygotowań do przyjęcia sakramentu w dniach 3-4.09. Rekolekcje odbędą się w dawnym budynku seminarium duchownego ul. Grodzka 18. Koszt uczestnictwa 40 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na Facebooku – Strefa Ogrody.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Niezwyczajna zwyczajna codzienność” – o bł. Sancji Szymkowiak, której w drugiej połowie sierpnia przypada 20-lecie beatyfikacji, a także 80. rocznica jej śmierci,

– O tym w jakich intencjach można odprawić Mszę Świętą,

– oraz czy warto być optymistą?

5. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Ryszard Woźniak

Kazimierz Budziak

Teresa Walczuk

Czesław Wojtonis, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…