1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

2. W czwartek,1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. W przyszłą niedzielę, 4 września o godz. 11:00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego z poświęceniem tornistrów dzieciom klas pierwszych oraz wszystkim chętnym. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

3. Po wakacjach, od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze św. w niedziele o godz. 15:00. Jednocześnie przypominamy o godzinach urzędowania biura parafialnego: we wtorek i w czwartek tylko rano 8:00-9:00, a w środy w piątki tylko popołudniu 17:00-18:00. Prosimy o regulowanie zarezerwowanych intencji mszalnych co najmniej 2 tygodnie przed terminem. W przypadku nieuregulowania intencja zostanie przekazana innej osobie.

4. W zakrystii można odbierać deklaracje przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Świętej, którą prosimy oddać na pierwszym spotkaniu, którego termin podamy w najbliższym czasie.

5. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W środę – święto Rocznicy Poświęcenia kościoła katedralnego w Bydgoszczy.

Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza w dniu 31 sierpnia do Katedry na Mszę św. o godz. 18:00 związaną z Uroczystością Rocznicy Konsekracji Kościoła Katedralnego.

W czwartek (1.09.) – przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy za naszą wolność oddali swoje życie.

W czwartek przypada także I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątekI piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

W sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła i I sobota miesiąca.
O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej (4-12 września), którą odmawiać będziemy w niedziele po Mszy św. o godz. 9:30, a w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 9 i 10 września (piątek i sobota). Koszt 250 zł. zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

9. Dekretem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka z dniem 27 sierpnia 2022 r. do naszej parafii został skierowany ks. Tomasz Borowski z parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Księdza Tomasza serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” jest dołączony Modlitewnik 5 minut z Bogiem na wrzesień.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Bogusław Kłosowski

Jerzy Snopkowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…