1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30, a od poniedziałku do soboty po różańcu o godz. 12:00.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Podczas tej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom rozpoczynającym naukę w Szkole Podstawowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – O godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W środę – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana

O godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji.

W czwartekUroczystość NMP Matki Pięknej Miłości, głównej Patronki naszej Diecezji. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Św. Odpustowa w katedrze.

W piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

5. Pielgrzymów udających się 9 i 10 września na pielgrzymkę do Częstochowy zapraszamy w piątek, 9 września na wspólną Mszę św. o godz. 7:00, w czasie której pomodlimy się o błogosławieństwo i opiekę na drogę oraz o dobre owoce pielgrzymki. Po Eucharystii nastąpi wyjazd sprzed kościoła do Częstochowy.

6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

7. W zakrystii można odbierać deklaracje przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Świętej, którą prosimy oddać w piątek na spotkaniu po wieczornej Mszy św. Prosimy o obecność chociaż jednego rodzica.

8. Informujemy, że w naszej parafii przygotowanie dzieci klas III do spowiedzi i Komunii Św. prowadzi ks. Sławomir, natomiast młodzieży do sakramentu bierzmowania klas VII, VIII i I ponadpodstawowej ks. Tomasz.

9. Dzieci i młodzież zapraszamy na pierwsze oazowe spotkanie w piątek o godz. 17:00 w salce domu parafialnego.

10. Zapraszamy na próbę chórku parafialnego w sobotę na godz. 9:00.

11. Kandydatów na ministranta i ministrantów zapraszamy na pierwszą powakacyjną zbiórkę w sobotę o godz. 10:00 w kaplicy nad zakrystią.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– Jak to się stało, że bardzo ubogi chłopiec z włoskiej, górskiej wioski, w dodatku syn lewicowca, trafił na tron św. Piotra, a w końcu na ołtarze? Czym dziś może nas inspirować Albino Luciani, papież Jan Paweł I?,

– Skąd wziąć motywację do nauki?,

– oraz o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Grzegorz PATEREK

Maria KOŁODZIEJSKA

Ewa GOSTOMSKA, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…