1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17:45, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:40. Zachęcamy do wspólnej modlitwy!

2. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

3. Od wtorku, 4 października rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.

4. W tym tygodniu:

We wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy – mistyczki nazywanej „sekretarką Bożego miłosierdzia”. O godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

O godz. 17:00 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, podczas której zostaną pobłogosławione różańce.

O godz. 18:30 Msza św. w intencji  członków Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.

I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00. Dla starszych podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

6. Od wtorku, 4 października będzie można rezerwować intencje mszalne na I półrocze 2023 roku.
Serdecznie zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej (we wtorki i w czwartki 8:00-9:00, a w środy i w piątki 17:00-18:00).

7. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 4 października o godz. 11:00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in.:

Jak czcić Matkę Bożą?,
O Bożej opiece aniołów,
O czytaniu, które buduje bliskość.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Janina GOCKOWIAK

Błażej KUPSKI

Wiesław CHOJNACKI, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…