1. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy na różaniec: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:40, a dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17:45.

3. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej – dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30, a od poniedziałku do środy po różańcu o godz. 12:00. W czwartek, 13 października zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Program Dnia Fatimskiego:

 • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
 • Godz. 7:00 Msza św.
 • Godz. 7:30 Różaniec tajemnice bolesne
 • Godz. 12:00 Różaniec tajemnice chwalebne
 • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
 • Godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • Godz. 16:40 Różaniec dla dzieci
 • Godz. 17:00 Msza św.
 • Godz. 17:45 Różaniec tajemnice światła
 • Godz. 18:30 Msza św. wg formularza z NMP z Fatimy i rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu
 • Godz. 20:00 Nabożeństwo maryjne (różaniec tajemnice radosne) zakończone Apelem Maryjnym i procesją światła. Na procesję wokół kościoła przynosimy świece. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy i pokuty.   

4. W tym tygodniu:

W środę – przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na którą bardzo serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 do godz. 17:00.

W czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana i Dzień Fatimski

W piątek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

W piątek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

W sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

5. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada 44. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili 22. Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

6. Zapraszamy na diecezjalne obchody Dnia Papieskiego, które odbędą się na terenie Bazyliki św. Wincentego á Paulo. O godz. 13:00 Msza Św., a następnie prezentacja stypendystów, adoracja Najświętszego Sakramentu, koncert zespołu „AMEN+” w Klubie „Altruist”.

7. W przyszłą niedzielę członkowie i wolontariusze Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza, które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in.:

– „Wiara czyni cuda” – rozważanie Słowa Bożego,

– „Maryja – Matka ciała i jedności”,

– „Johnny – ksiądz i człowiek” – o filmie o ks. Janie Kaczkowskim, który możemy obejrzeć w kinach.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Aurelia OCHOCIŃSKA

Mirosław WOJTASZAK

Hanna BYSIKIEWICZ, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…