Matko Boża Różańcowa, módl się za nami!

1. Dziś, w 44. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, przeżywamy w naszej Ojczyźnie XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zapraszamy na diecezjalne obchody Dnia Papieskiego, które rozpoczną się o godz. 13:00 Mszą św. w Bazylice św. Wincentego á Paulo. Po Mszy św. spotkanie młodzieży z całej diecezji i świętowanie Dnia Papieskiego z licznymi atrakcjami.

2. Dzisiaj o godz. 18:30 zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam, a po Eucharystii na nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

3. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz. 17:45, a dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:40.

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wymienianki jednorazowe za zmarłych, które odmawiać będziemy w miesiącu listopadzie podczas wieczornego różańca o godz. 17:45prosimy wypisywać DRUKOWANYMI LITERAMI na wyłożonych drukach i składać je w zakrystii. Natomiast w biurze parafialnym są przyjmowane wymienianki roczne za naszych zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej w każdy wtorek przez okres całego roku.

5. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

We wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty

W środę – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki (38. rocznica męczeńskiej śmierci kapłana)

W czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

W sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa kujawsko-pomorskiego

6. W przyszłą niedzielę przypadać będzie Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny w Kościele. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

8. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza we wtorek 18 października o godz. 18:00 do katedry na Mszę św. sprawowaną przez ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w intencji pracowników oświaty.

9. Spotkanie Ruchu Szensztackiego z s. Olgą odbędzie się w czwartek 20 października po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.

10. Od 14 października w polskich kinach można zobaczyć piękny film Maryjny Medjugorie. To pierwszy kinowy film o fenomenie tego miejsca. Zachęcamy, by wybrać się rodzinnie do kina.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły:

– Co pozostaje po papieżach? Ile jesteśmy im winni?

– Czy nauka spotka się z wiarą?

– O żałobie po stracie dziecka.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Elżbieta SMAGACZ

Kazimiera PIETRZAK

Teresa PACHOWICZ

Jadwiga SZELIGA, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…