W środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. Uroczystość Wszystkich Świętych to wielkie święto dla każdego katolika. To dzień, kiedy wspominamy wielkich ludzi Kościoła: tych kanonizowanych, beatyfikowanych, ale także tych, którzy nigdy nie zostali dekretami wyniesieni na ołtarze, a swoim życiem i przykładem świadczyli o obecności Boga i życia Ewangelią w codziennym życiu. Wspominamy ich, czcimy i za ich wstawiennictwem prosimy Boga o wszelkie potrzebne łaski dla nas, którzy wciąż podążamy w pielgrzymce do Nieba.

Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie za się nami!

W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 7:00, 9:30, 16:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:30 w Dzień Zaduszny zapraszamy na procesję do czterech stacji w naszej świątyni z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych. 2 listopada Kościół wspomina w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary.

Boże, Ty sprawiłeś, że Twój Syn zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba; daj Twoim zmarłym sługom i służebnicom udział w Jego zwycięstwie nad śmiercią

Od 1 do 8 listopada mamy specjalny czas łaski. W tych dniach możemy wyjednać wielkie dary dla dusz czyśćcowych. Odpust zupełny zapewnia darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych należnych za grzechy, odpuszczonych już co do winy w sakramencie pokuty. Uzyskanie odpustu zupełnego dla siebie pozwala uniknąć kar czyśćcowych, zaś otrzymanie odpustu zupełnego za zmarłych ratuje dusze z czyśćca.