CZUWAJCIE I MÓDLCIE SIĘ W KAŻDYM CZASIE, ABYŚCIE MOGLI STANĄĆ PRZED SYNEM CZŁOWIECZYM (Łk 21, 36)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne od  poniedziałku do soboty o godz. 6:45. W tym roku podczas rorat towarzyszył nam będzie św. Joachim, dziadek Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy do Matki Bożej, dzieci zapraszamy z lampionami i serduszkami z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Podczas Adwentu poranny różaniec odmawiany będzie od poniedziałku do soboty o godz. 6:15.

4. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji, które rozpoczniemy w sobotę 3 grudnia Mszą Św. o godz. 18:30. W niedzielę 4 grudnia nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas każdej Mszy Św. A od poniedziałku do środy (5-7 grudnia) na Mszy św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30. Prosimy o zarezerwowanie czasu na te rekolekcje, które pomogą nam przygotować się do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia oraz Uroczystości 30-lecia istnienia naszej parafii i 5 rocznicy jej konsekracji i podniesienia do godności Sanktuarium.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

6. II Niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będziemy mogli wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

7. Po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wieczór wigilijny i do życzeń świątecznych. Z naszej parafii nie został nikt upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

8. Zachęcamy Parafian do nabywania świec „Caritas” wspierających Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 10 zł. za małą świece, a za dużą 18 zł.

9. W tym tygodniu:

W środę – święto św. Andrzeja, Apostoła

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W piątekI piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana i I sobota miesiąca. O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

10. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. Nowych chorych i osoby starsze, którzy chcieliby odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Będzie to już wizyta przedświąteczna.

11. Przypominamy, że w biurze parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne za zmarłych na rok 2023.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem – Modlitewnikiem na każdy dzień grudnia przeczytamy m.in. artykuły:

– „Nie przeoczyć Przychodzącego”,

– o nowym roku duszpasterskim,

– oraz o asertywności na co dzień.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Bożena NIETUPSKA

Czesława BIEDRZYŃSKA

Apolonia JANKOWSKA, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

14. Decyzją Księdza Biskupa, od I Niedzieli Adwentu, we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji na zakończenie każdej Eucharystii odmawiana będzie MODLITWA ZA DIECEZJĘ. Tekst modlitwy jest dostępny na naszej stronie internetowej, wyłożony jest na ławkach oraz jest wyświetlany na ekranie przeznaczonym do wspólnego śpiewania pieśni.