PRZYGOTUJCIE drogę Panu, PROSTUJCIE ścieżki dla Niego!

1. II Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. Witamy serdecznie Ojca Rekolekcjonistę i życzymy Mu  by głoszone Słowo Boże trafiło do wszystkich Parafian z naszej wspólnoty, by było to owocne żniwo. Nauki rekolekcyjne dzisiaj głoszone są na każdej Mszy św. A od poniedziałku do środy na Mszy św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby lepiej przygotować się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i Świąt Bożego Narodzenia.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratniej od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. Zapraszamy dorosłych, młodzież, a dzieci z lampionami i serduszkami z wypisanymi dobrymi uczynkami. 8 grudnia z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP nie będzie rorat.

5. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku w naszym Sanktuarium okazja do spowiedzi św. w ramach stałego konfesjonału od godz. 16:00 do 17:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, kiedy to kolejki są największe, a sakrament pojednania staje się formalnością. Zadbajmy o dobrą spowiedź podczas Adwentu.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. O godz. 9:00 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18:30 Msza św. w  intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, 30 rocznica istnienia naszej parafii oraz piąta rocznica konsekracji naszej Świątyni i podniesienia do godności Diecezjalnego Sanktuarium. Z wdzięcznością wspominamy wszystkich, którzy swoją pracą, materialnym wsparciem i modlitwą przyczynili się do powstania tej Świątyni.

Program dnia:

  • Godz. 6:10 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Msze św. sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 17:00 i 18:00
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 taj. radosne, po Mszy św. o godz. 8:00 taj. światła, o godz. 12:00 taj. chwalebne oraz o godz. 18:00 taj. bolesne.
  • Godz. 12:00 – 13:00 to „Czas Łaski”. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech powiedziała: “Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu“. Wszystkich Parafian na modlitwę w „Godzinę Łaski” bardzo serdecznie zapraszamy!
  • O godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Podczas Mszy św. o godz. 17:00 nastąpi pobłogosławienie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
  • O godz. 18:30 Msza św. dziękczynna w piątą rocznicę konsekracji naszej Świątyni i podniesienia do godności Sanktuarium.
  • Informujemy Drogich Parafian, że główne obchody rocznicowe naszej Parafii będziemy świętowali 13 grudnia na Mszy św. o godz. 18:30, podczas której Ks. Biskup udzieli również Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Już dziś wszystkich Parafian i Sympatyków naszego Sanktuarium serdecznie zapraszamy!

W sobotę – wspomnienie NMP Loretańskiej

7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 zapraszamy dzieci z figurkami Dzieciątka Jezus, które zostaną pobłogosławione.

9. Kandydatów do Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych zapraszamy na próbę przed Bierzmowaniem 10 grudnia (tj. w sobotę) na godz. 19:35 w kościele oraz do przystąpienia do Spowiedzi przed Bierzmowaniem 12 grudnia (tj. w poniedziałek) od godz. 16:00 do godz. 17:30 i od godz. 18:30 do godz. 19:00.

10. Opłatki wigilijne i świece „Caritaswspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom  można nabyć po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii. Cena świecy dużej to 18, a małej 10 zł.

11. W tym roku kolęda odbędzie się u naszych Parafian, którzy wyrażą taką wolę składając swoje zaproszenie w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Zgłoszenia przyjmujemy do Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy, żeby poinformować o tej formie kolędy chorych i starszych sąsiadów, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w naszej świątyni i jeżeli zechcą, to złożyć w ich imieniu takie zgłoszenie (imię i nazwisko, adres, numer telefonu).

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– o tym jak dobrze przeżyć Adwent,

– o wystawie prezentującej różne ujęcia Maryi jako matki we współczesnej sztuce,

– oraz o raporcie dotyczącym polskich nastolatków, który powinien przestudiować każdy rodzic.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Kazimierz PRYBA

Elżbieta MROZIŃSKA, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

14. Odmówimy teraz zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza Modlitwę dziękczynną za naszą Diecezję i o nowe powołania do Służby Bożej. Modlitwę tę odmawiamy od I Niedzieli Adwentu na zakończenie każdej Mszy św.