Trzecia niedziela Adwentu: Gaudete! Radujmy się, Bóg jest blisko nas!

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Przypada dziś także druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Drodzy Parafianie i Mili Goście! 8 grudnia minęło 30 lat istnienia naszej Parafii oraz przeżywaliśmy 5 rocznicę konsekracji naszej Świątyni i podniesienia do godności Diecezjalnego Sanktuarium. Wybudowana świątynia jest owocem Waszej wiary, wieloletniego poniesionego trudu i ofiar oraz cierpliwego oczekiwania na uwieńczenie wszystkich tych starań. Główne Uroczystości rocznicowe naszej Parafii będziemy świętowali we wtorek, 13 grudnia na Mszy św. o godz. 18:30, podczas której Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej udzieli również Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Wszystkich Parafian i Sympatyków naszego Sanktuarium zachęcamy do licznego udziału!

3. Dobiega połowa Adwentu. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Spowiedź dzisiaj i w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. Szczególnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania  podczas Mszy św. roratniej oraz podczas dyżuru kapłana w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 17:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę!

4. Kandydatów do Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych zapraszamy do przystąpienia do Spowiedzi przed Bierzmowaniem 12 grudnia (tj. w poniedziałek) od godz. 16:00 do godz. 17:30 i od godz. 18:30 do godz. 19:00.

5. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. Zapraszamy dorosłych, młodzież, a dzieci z lampionami i serduszkami z wypisanymi dobrymi uczynkami.

6. W piątek (16 grudnia) rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odmawiać będziemy wspólnie w dni powszednie podczas Mszy św. roratniej, a w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00.

7. Dziś po każdej Mszy Św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz małą świecę „Caritas” wspierającą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie NMP z Guadalupe

We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

We wtorek, 13 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18:30 Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii oraz będziemy obchodzili dziękczynienie za 30 lat istnienia naszej Świątyni. Różaniec wypominkowy za zmarłych wyjątkowo 13 grudnia o godz. 16:15.

W środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

W piątek – o godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu

W sobotę – przypadnie 86. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu. 

9. W tym roku kolęda odbędzie się u naszych Parafian, którzy wyraża taką wolę składając swoje zaproszenie w zakrystii (imię i nazwisko, adres, numer telefonu). Zgłoszenia przyjmujemy do Świąt Bożego Narodzenia.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– o sakramencie pokuty i pojednania,

– „Rodzina jest najważniejsza”,

– „To nie są czarno-białe historie” – o błędnych przeświadczeniach na temat bezdomności.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Ryszard WOŚ

Edmund KRUCZKOWSKI, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…