Pan blisko jest, oczekuj Go! Pan blisko jest, w Nim serca moc!

1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzebę naszego Sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i pięknego przeżycia Uroczystości 30-lecia istnienia naszej Parafii oraz 5-tej rocznicy konsekracji kościoła i podniesienia do godności Sanktuarium. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie zaangażowanie i poświęcony czas, a Matka Boża otacza swoją opieką. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Państwa Edmunda, Elżbiety i Daniela za wykonanie napisu kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, a Panu Stefanowi za ocieplenie ławek.

3. Kończy się Adwent. Wykorzystajmy ten czas oczekiwania na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź i wzajemne przebaczenie. Okazja do przedświątecznej spowiedzi w naszym Sanktuarium dzisiaj podczas każdej Mszy św., od poniedziałku do piątku szczególnie zachęcamy podczas Mszy św. roratniej i dyżuru kapłana w ramach stałego konfesjonału od 16:00-17:30 oraz od 18:30-19:00. W PIERWSZY DZIEŃ ŚWIĄT NIE SPOWIADAMY!!!

4. Do piątku włącznie roraty o godz. 6:45. Zapraszamy na nowennę do Dzieciątka Jezus dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00, od poniedziałku do piątku na Mszy św. roratniej, a w sobotę na Mszy św. o godz. 7:00.

5. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć po każdej Mszy św. pomieszczeniu przy zakrystii. W Wigilię nie będzie możliwości nabycia opłatków!

6. W tym tygodniu:

W piątek O godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka

W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia

Przypominamy, aby w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i tradycyjnie od pokarmów mięsnych, by ten dzień był dla nas szczególnym czasem spotkania w duchu jedności, miłości i trzeźwości.  

Msza św. w Wigilię sprawowana będzie o godz. 7:00.

Spowiedź św. w Wigilię tylko rano 6:30-7:00.

Różaniec odmawiany będzie o godz. 6:30 – tajemnice światła, po Mszy św. o godz. 7:00 tajemnice bolesne, o godz. 12:00 w domu parafialnym tajemnice chwalebne i o godz. 23:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec – tajemnice radosne.

O północy zapraszamy Parafian i Gości na Uroczystą Pasterkę. Taca z Pasterki na Fundusz Ochrony Życia.

7. W przyszłą niedzielę (25.12.) Uroczystość Narodzenia Pańskiego

W poniedziałek (26.12.) Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – taca przeznaczona będzie w drugi dzień Świąt na uczelnie katolickie.

Msze św. 25.12. i 26.12. według porządku niedzielnego (6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00 i 18:30).

8. W tym roku Święto Świętej Rodziny przypada w piątek 30 grudnia. Podczas wszystkich Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich (7:00, 17:00 i 18:30). Będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy wszystkich małżonków, a zwłaszcza obchodzących swoje jubileusze i rocznice.

9. W tym roku kolęda odbędzie się u naszych Parafian, którzy wyraża taką wolę składając swoje zaproszenie w zakrystii (imię i nazwisko, adres, numer telefonu). Zgłoszenia przyjmujemy do Świąt Bożego Narodzenia.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– w jaki sposób Eucharystia traktuje grzech i naszą niedoskonałość,

– o kilku sposobach na przytulne Boże Narodzenie,

– oraz wiadomości z naszej Diecezji.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Bożena PAWLICKA

Irena GIECZEWSKA

Zygmunt LANDECKI, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…