Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

1. ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE      

Drodzy Parafianie i Goście!

Dziś, gdy w wielu sercach Boże Narodzenie dokonało cudu zjednoczenia człowieka z Bogiem i Boga z człowiekiem przyjmijcie od nas, Waszych Duszpasterzy, serdeczne życzenia:

Niech Jezus Chrystus, Odwieczne Słowo Boże, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami obdarzy każdą i każdego z Was żywą wiarą, siłą, radością, pokojem i całkowitym zawierzeniem Bogu codziennych, trudnych spraw, z jakimi przyszło się zmagać każdej rodzinie. Prostota Betlejemskiej szopki, niech napełni nas pewnością, że skoro Bóg, wybrał takie właśnie miejsce na przyjście Swego Syna, to nie pogardzi także ubóstwem naszego świata, i naszymi sercami, czyniąc je Swoim mieszkaniem – Swoim Królestwem.

Niech nas wspiera Maryja, pokorna Dziewica z Nazaretu, która wydając na świat Syna Bożego wprowadziła Go do rodziny ludzkiej. Pozwólmy, aby i nas wprowadzała w krąg Świętej Rodziny.

Święta Rodzino, módl się za nami!

2. O północy rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskie­go, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego (8 stycznia).

3. Starajmy się kontemplować radosną tajemnicę narodzin Syna Bożego. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi.

4. Osobom, które przyczyniły się do zbudowania żłóbka oraz wystroju naszej Świątyni składamy serdeczne podziękowania oraz Panu Tadeuszowi za sprezentowanie choinek.

5. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. według niedzielnego porządku tj. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00 i 18:30.

6. W poniedziałek (26 grudnia) drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca w drugi dzień Świąt przeznaczona będzie na katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

We wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

W środę – święto św. Młodzianków, Męczenników

W piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas wszystkich Mszy Św. (czyli o godz. 7:00, 17:00 i 18:30) zapraszamy wszystkich małżonków, a zwłaszcza obchodzących swoje jubileusze i rocznice do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

W sobotę (31 grudnia) – zakończymy kolejny rok kalendarzowy. Po Mszy św. o godz. 18:30 zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie grupy modlitewne na okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w czasie którego podziękujemy Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku, przeprosimy za popełnione grzechy i upadki oraz będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.

Zapraszamy też na Pasterkę Maryjną o godz. 24:00 na rozpoczęcie Nowego Roku 2023.

7. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. Msze św. według porządku niedzielnego. Za uroczyste odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. 1 stycznia jest również Światowym Dniem modlitwy o pokój.

8. Przypominamy, że wszystkie nabożeństwa i uroczystości z naszego Sanktuarium są bezpośrednio transmitowane w internecie na stronie parafii www.mbf.bydgoszcz.pl

9. W tym roku kolęda odbędzie się u naszych Parafian, którzy wyraża taką wolę składając swoje zaproszenie w zakrystii (imię i nazwisko, adres, numer telefonu). Można jeszcze w tym tygodniu się zapisywać w zakrystii.

10. We wtorek, 3 stycznia po nabożeństwie o godz. 12:00 zapraszamy członków i sympatyków „Grupy Modlitwy Św. O. Pio” na coroczne spotkanie okolicznościowe wraz z opłatkiem. Spotkanie odbędzie się w salce obok kaplicy Wieczystej Adoracji.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W świąteczno-noworocznym „Przewodniku Katolickim” (25.12.-1.01.) w cenie 13 zł., który jest do nabycia w zakrystii jest dołączony Modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień stycznia i przeczytamy w nim m.in. artykuły:

– „Od świąt do świąt” – rozważanie zastępcy redaktora naczelnego,

– „Dla kogo się narodził?” – rozważanie liturgii Słowa Bożego,

– oraz dlaczego warto dbać o relacje.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Paweł KOŁTUN

Emilia WITKOWSKA

Aniela CZECH – KASPEROWICZ

Zofia BOROWICZ

Marianna SOROKO, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…