1. Za złożone ofiary w zeszłym tygodniu do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes” składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W marcu w szczególny sposób oddajemy cześć Św. Józefowi – opiekunowi Pana Jezusa. Od środy, 10 marca rozpoczniemy nowennę ku czci św. Józefa, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30. W gablocie ogłoszeń można zapoznać się z dekretem Ks. Biskupa Jana Tyrawy ustanawiającym kościoły stacyjne oraz odpusty z okazji roku jubileuszowego Św. Józefa w naszej Diecezji. Dzisiaj natomiast przeżywamy w naszej wspólnocie Rekolekcyjny Dzień Skupienia o Św. Józefie, który poprowadzi Ks. Prałat dr Andrzej Latoń, prezes Polskiego Studium Józefologicznego w Kaliszu. Witamy serdecznie Księdza Rekolekcjonistę i życzymy Mu by głoszone Słowo Boże trafiło do wszystkich Parafian z naszej wspólnoty, by było to owocne żniwo i pomogło nam w przygotowaniu do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych oraz Roku Jubileuszowego Św. Józefa.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza Św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16:30, a dorosłych i młodzież o 17:30.

5. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w zakrystii.

6. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W sobotę, 13 marca przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły:

– „Zapłonąć, by ocalić” – rozważanie liturgii Słowa,

– „Wszyscy jesteśmy Tomaszami” – Jak wątpliwości mogą pomóc w wierze?,

– „Bóg nie zostawi nas w chwili próby” – fragmenty homilii Abp Grzegorza Rysia.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

† Józef Gawrych

† Jan Wiśniewski

† Grzegorz Nestor, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…