Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko

1. ŻYCZENIA NOWOROCZNE OD DUSZPASTERZY

Drodzy Parafianie i nasi Goście!

Trwając w radości Bożego Narodzenia, wchodzimy w kolejny rok kalendarzowy. Święta Boża Rodzicielka niech wyprasza nam błogosławieństwo i obfitość darów Bożych na Nowy Rok 2023.

Obchodząc dziś także Światowy Dzień Modlitw o Pokój tego właśnie pragniemy życzyć Wam na kolejne dni. Niech pokój Chrystusowy zamieszka w Waszych sercach, aby stał się źródłem miłości ofiarowanej bliźnim. Niech zawsze panuje w Waszych rodzinach, aby były wspólnotami opartymi na prawdzie i wzajemnym zaufaniu. Niech ustaną wszystkie gniewy i spory w naszej Ojczyźnie i na świecie, a pośrodku nas niech zawsze będzie Chrystus, Książę Pokoju! Trwajmy nieustannie blisko Niego, a On zatroszczy się o wszystko.

Szczęść Boże!

Wasi Duszpasterze

2. Dzisiaj, 1 stycznia Msze św. wg porządku niedzielnego. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” w celu uproszenia Bożej mocy na nowy rok.

3. O godz. 15:00 dzisiaj Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów  i doktorów Kościoła

We wtorek – o godz. 18:30 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – o godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek I czwartek miesiąca

O godz. 18:30 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

W piątekUroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) i I piątek miesiąca

– Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia.

– Taca przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny.

– Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00 i 18:30.

– Na każdej Mszy św. pobłogosławimy kredę i kadzidło. Poświęconą w kościele kredą oznaczamy drzwi naszych domów pisząc cyfry nowego roku oraz inicjały tradycyjnych imion świętych Mędrców (K+M+B), lub pisane w wersji łacińskiej (C+M+B). Te ostatnie tłumaczy się dodatkowo jako Christus mansionem benedicat (Chrystus mieszkanie błogosławi). Obie formy są prawidłowe.

– Po Mszy św. o godz. 18:30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji I piątku miesiąca).

– W uroczystość Objawienia Pańskiego po raz dziesiąty ulicami Bydgoszczy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:30 w Bazylice pw. św. Wincentego a’ Paulo. Eucharystii przewodniczył będzie Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Barwny pochód wyruszy sprzed Bazyliki ok. godz. 13:00 i przejdzie ulicami: Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha, Mostową do Starego Rynku, gdzie Trzej Królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Zachęcamy wszystkich, szczególnie dzieci, do przygotowania strojów i wcielenia się w role odpowiadające opisom ewangelicznym i ludowej tradycji: aniołków, dwórek, rycerzy i pastuszków.

W sobotę I sobota miesiąca

O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

5. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną.

6. W przyszłą niedzielę (8 I): Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca okres Narodzenia Pańskiego.

Taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

7. Czas Bożego Narodzenia jest czasem pełnym radości ludzkiej z powodu bliskości Boga, ale to także czas umacniania naszej wiary, nadziei i miłości. Wspólne kolędowanie także temu służy. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z rodzicami 8 I o godz. 16:00 do naszego Sanktuarium do wspólnego kolędowania przy żłóbku Nowonarodzonego.

8. Plan kolędy na najbliższe dni (dla osób, które zgłosiły zaproszenie dla kapłana z błogosławieństwem do domu):

W poniedziałek (2.01.):

Ul. Siedleckiego 1, 3, 5, 7 i 9

Ul. Nowowiejskiego 1 i 3 (w tym mieszkania: 2, 3, 4, 8, 13, 16, 28, 31 i 74)

We wtorek (3.01.):

Ul. Siedleckiego 2, 4, 6 i 8

Ul. Nowowiejskiego 3 (w tym mieszkania: 109, 115, 121, 130, 136, 150, 153, 154)

Ul. Nowowiejskiego 2 (w tym mieszkania: 9, 12, 13, 15, 17, 18)

W środę (4.01.):

Ul. Siedleckiego 34 i 36

Ul. Nowowiejskiego 2 ( w tym mieszkania: 40, 49, 87, 88, 90, 99, 106)

Ul. Ogrody 5

W czwartek (5.01.):

Ul. Ogrody 9

W piątek (6.01.) w urocz. Objawienia Pańskiego oraz w sobotę (7.01.) w I sobotę miesiąca nie kolędujemy!!!

Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 15:30.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w styczniu w godzinach rannych. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej (we wtorek i w czwartek rano 8:00-9:00), a w środę (popołudniu 17:00-18:00). W piątek 6 I biuro parafialne nieczynne.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Bronisława Napierała, którą ze wszystkimi naszymi drogimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…