Zaproszenie Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka na X Bydgoski Orszak Trzech Króli:

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zapraszam Was wszystkich do udziału w X Bydgoskim Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2023 roku przejdzie ulicami Bydgoszczy. Bardzo się cieszę, że możemy w ten piękny i radosny sposób przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Nasze wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.30 w Bazylice św. Wincentego a Paulo. Około godz. 13.00 orszak wyruszy z Bazyliki i przejdzie ulicami naszego miasta do Starego Rynku. Tam pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi oddadzą: pasterze, królowie, a następnie wszyscy uczestnicy Orszaku. Podczas radosnego marszu będziemy chwalić naszego Pana poprzez wspólny śpiew kolęd.

 Zachęcam wszystkich, szczególnie dzieci, do przygotowania strojów i wcielenia się w role odpowiadające opisom ewangelicznym i ludowej tradycji: aniołków, dwórek, rycerzy i pastuszków.

X Orszak zostanie ubogacony grupą osób w przebraniu świętych i błogosławionych patronów bydgoskich parafii. Pomysł ma nawiązywać do hasła orszaku 2023 roku, które brzmi: „Niechaj prowadzi nas Gwiazda!” Gwiazda prowadząca Mędrców do miejsca narodzin Jezusa jest również znakiem dla nas, że w drodze do Jezusa potrzebujemy przewodników, którzy będą nam wskazywać drogę do świętości. Zachęcamy Parafian do włączenia się w grupę świętych i błogosławionych, poprzez przebranie się za patrona swojej Parafii.

Niech wspólne uczestnictwo w tym religijnym wydarzeniu będzie okazją do rodzinnego przeżywania Uroczystości Objawienia Pańskiego, wspólnego kolędowania i radości bycia razem.

Na owocne przeżywanie Uroczystości Objawienia Pańskiego oraz na cały Nowy Rok 2023 z serca błogosławię.   

† Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski