1. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyjąć do swojego domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym. Za wszelkie dobro, cenne rozmowy o różnych problemach, za dobre słowo, za złożone ofiary na potrzeby kościoła składamy serdeczne podziękowania.

2. Za złożone ofiary do puszek w święto Ofiarowania Pańskiego na pomoc dla klasztorów klauzurowych składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Dzisiajo godzinie 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

We wtorek – O godz. 18:30 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

W piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Tego dnia wspominamy także św. Josѐ Sáncheza – meksykańskiego męczennika za wiarę, którego ostatnim słowem było zawołanie: „Viva Cristo Rey!” (Niech żyje Chrystus Król!).

W sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. O godz. 9:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo lourdzkie). Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

6. Wzorem lat ubiegłychw naszej parafii organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na podwórzu przy plebanii 15 lutego (w środę) do godz. 10:00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Przychody przeznaczone będą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje  w najbiedniejszych krajach świata.

7. Biskup Bydgoski dnia 22 stycznia 2023 r. ustanowił lektorem Leszka Mroza, który wykonywać będzie posługę stałą w Kościele zgodnie z przepisami prawa liturgicznego.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in.:

– „Zachować wrażliwość mimo wszystko” – refleksje ks. redaktora naczelnego,

– „Dlaczego wielbimy Boga?”,

– oraz o tym jak budować bezpieczeństwo psychologiczne w firmie i w rodzinie.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Zofia Wiorowska, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…