1. Trwa nowenna ku czci św. Józefa, którą odmawiamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30, a w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:30, a w piątek na Drogę Krzyżową: o godz. 16:30 dzieci oraz o godz. 17:30 młodzież i dorosłych.

3. Kartki do spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej można odbiera po każdej Mszy św. w zakrystii.      

4. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!       

5. Zachęcamy i zapraszamy do trwania przed Najświętszym Sakramentem, aby uprosić łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Przypominamy, że w kaplicy domu parafialnego trwa każdego dnia (w dzień i w nocy) całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 17:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment (długie kolejki w ostatniej chwili nie sprzyjają dobrej spowiedzi)!

6. W tym tygodniu:

W poniedziałek – zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18:30. Podczas nabożeństwa będzie również egzorcyzmowanie wody, soli i oleju do użytku domowego. Śpiew  i uwielbienie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. 

We wtorek – o godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

W piątek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego.  Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Podczas każdej Mszy św. w piątek nastąpi przyjęcie Szkaplerza Św. Józefa – w zakrystii jest możliwość nabycia szkaplerzy.

7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w kwietniu, maju i czerwcu. Prosimy również o regulowanie zarezerwowanych intencji przynajmniej 2 tygodnie przed terminem. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej (we wtorki i w czwartki 8:00-9:00, a w środy i w piątki 17:00-18:00).

8. Mając na uwadze dobro duchowe katechizowanych, Wydział Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy, przygotował szkolne rekolekcje online, realizowane w formie zdalnej, które odbędą się w następujących terminach:

  • 15-17 marca – uczniowie klas IV-VIII Szkół Podstawowych
  • 22-24 marca – uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych i klas Ponadpodstawowych

Materiały rekolekcyjne zostały zamieszczone na stronie internetowej www.rekolekcje.bydgoszcz.pl oraz www.katecheza.bydgoszcz.pl Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do aktywnego udziału  w rekolekcjach. Bliższe informacje dotyczące organizacji rekolekcji zostały przekazane uczniom przez nauczycieli religii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia  w zakrystii w cenie 6 zł. przeczytamy m.in. artykuły:

– „Miłość przemienia” – rozważanie liturgii Słowa,

– „Lęk przed samotnością” – czwarta odsłona wielkopostnych rozważań,

– o podróży apostolskiej papieża Franciszka do Iraku.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Maria Splitt

Zofia Przybyszewska

Aleksandra Mania

Edmund Brzoskowski

Marianna Majchrzak, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…