NAWRACAJCIE się i WIERZCIE w EWANGELIĘ

1. Jak co roku II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad GentesDzień Modlitwy, Postu  i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie już ofiary dziś składane do puszek przy wyjściu  z kościoła przeznaczone są na wsparcie dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych prowadzonych na misjach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16:30, a dorosłych i młodzież o godz. 17:30. 

3. Wzorem lat ubiegłych uprzejmie prosimy Parafian o nie kupowanie kwiatów do Grobu Pańskiego, lecz złożenie ofiary do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem w celu ujednolicenia wystroju Grobu.

4. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii. Kartki oddajemy kapłanowi przy konfesjonale po spowiedzi św.; względnie ministrantowi przy Komunii Św. Kartek tych nie podrzucamy do konfesjonału i nie oddajemy na tacę.

5. We wtorek o godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6. Zapraszamy wszystkich do modlitwy uwielbienia Chrystusa eucharystycznego i trwania w jedności z naszym Panem i Zbawicielem w naszej kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w domu parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

8. Za tydzień podczas każdej Mszy św. swoim świadectwem przemiany życia podzieli się z nami Pan Paweł Cwynar – dawniej gangster, dzisiaj pisarz, społecznik, rycerz Zakonu Jana Pawła II, który wspiera osoby wykluczone.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– Jaki jest sens i cel pokuty,

– Co motywuje do zmian w życiu,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Jan Kolano

Olga Zaboklicka

Aleksander Chenc, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…