NAWRACAJCIE się i WIERZCIE w EWANGELIĘ

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:30, a w piątek na Drogę Krzyżową: o godz. 16:30 dzieci oraz o godz. 17:30 młodzież i dorosłych.

2. Kartki do spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii.

3. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!       

4. Zachęcamy i zapraszamy do trwania przed Najświętszym Sakramentem, aby uprosić łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Przypominamy, że w kaplicy domu parafialnego trwa każdego dnia (w dzień i w nocy) całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 17:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment (długie kolejki w ostatniej chwili nie sprzyjają dobrej spowiedzi)!

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP (przeniesioną w tym roku wyjątkowo na jutro ze względu na przypadającą dziś niedzielę Wielkiego Postu).

W czwartek – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

W sobotę, 25 marca – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 17:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „W obronie papieża” – o tym, że nie trzeba burzyć pomników Jana Pawła II, ale też nie trzeba bać się prawdy o nim. To prawda zarówno o jego świętości, jak i człowieczeństwie.

– Czy jałmużna w dzisiejszych czasach ma sens i jest jeszcze potrzebna?

– „Nic nie będzie takie samo” – rozmowa z abp. Henrykiem Muszyńskim o Kościele widzianym z perspektywy 90 lat życia.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Helena Reksa, którą ze wszystkim naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…