Chrystus Zmartwychwstał –Alleluja!!!
Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!!!

1. Drodzy Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i Apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

Wasi Duszpasterze

2. Serdeczne podziękowania składamy Liturgicznej Służbie Ołtarza uczestniczącej w obchodach Triduum Paschalnego, Pani Organistce, Panom Kościelnym, osobom, które przygotowały Ciemnicę i budowały Grób Pański, Grupom Modlitewnym oraz Wszystkim Wiernym, którzy modlili się z nami w świątyni lub łączyli się z nami duchowo poprzez transmisje internetowe i tym, którzy w  jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych wielkich Dni. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek,14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski, które od 2019 roku jest świętem państwowym. Z tej okazji zachęcamy do wywieszenia flag państwowych i do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła.

5. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która trwać będzie przez cały okres oktawy Wielkanocy tj. do soboty. Nowennę wspólnie odmawiać będziemy dzisiaj i jutro o godzinie 14:30, natomiast od wtorku o godzinie 15:00. Po Nowennie od wtorku część różańca świętego.

6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na diecezjalną Caritas. Zapraszamy Parafian na godz. 15:00 na uroczystą Eucharystię w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną przyniesione przez wiernych obrazy „Jezu Ufam Tobie”. Po Eucharystii będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Jana Pawła II, Św. S. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14:30.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W świątecznym numerze „Przewodnika Katolickiego”, przeczytamy m.in. artykuły:

– „Twarzą w twarz ze Zmartwychwstałym” – o tym, że Zmartwychwstanie Jezusa nadal ma moc zmienić czas, jeśli tylko pozwolimy żeby i nam się objawił.

– Jak zwalczać w sobie pragnienie kontroli nad wszystkim i o tym, co się dzieje, gdy na zakrętach codziennego życia stery oddajemy Bogu.

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.