1. Obchodzimy dziś 2. Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. O godz. 14:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 Msza św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną przyniesione przez wiernych obrazy „Jezu Ufam Tobie”. Po Eucharystii będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Jana Pawła II, Św. S. Faustyny i Bł. ks. Michała Sopoćki. Zachęcamy, by przy okazji Święta Miłosierdzia sięgnąć do „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. W „Dzienniczku” odnajdujemy słowa nadziei nawet dla największych grzeszników i osób życiowo pogubionych. To przesłanie jest aktualne na dzisiejsze czasy.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. Po Mszy św. o godz. 18:30 dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu (nabożeństwo to odprawiamy 16 dnia każdego miesiąca po Mszy św. wieczornej).

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną i VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

5. O godz. 18:30 w przyszłą niedzielę (23 kwietnia) zapraszamy na Mszę św. w intencjach czcicieli Św. O. Pio, a po Eucharystii na nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Miłość ze względu na brak” – artykuł o tym, że dopiero zrozumienie i doświadczenie, że Bóg, dostrzegając nasze braki, okazuje bezwarunkową i przebaczającą miłość, uzdalnia nas do tego samego.

– „Czyń dobro, nie zmarnuj żadnego dnia” – o lodówkach Stowarzyszenia „Chleba Naszego”.

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej:

Piotr Bieliński, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…