W niedzielę, 23 kwietnia br., w kościołach w Polsce organizowane będzie VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpocznie trwający do 29 kwietnia XV Tydzień Biblijny. Przedmiotem wspólnotowej lektury będą tym razem fragmenty Ewangelii wg św. Jana.

“NIEZNAJOMOŚĆ PISMA ŚWIĘTEGO JEST NIEZNAJOMOŚCIĄ CHRYSTUSA” ŚW. HIERONIM

Zarówno myśl przewodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1 Kor 11,22), jak i hasło Tygodnia Biblijnego: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, zachęcają do zgłębiania tajemnicy Kościoła, nawiązując do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Zachęcamy, aby zarówno w Tygodniu Biblijnym, jak i przez cały rok, korzystać z różnych form medytacji nad Słowem Bożym.

Centralne obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia o godz. 12.30 w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Będzie to Msza św. połączona z uroczystą celebracją odczytania Pisma Świętego, z rachunkiem sumienia oraz z udzieleniem sakramentu chrztu św. Uroczystościom będzie przewodniczył bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Całość będzie transmitowana na kanale TVP3.

W niedzielę transmitowane będą także celebracje Narodowego Czytania Pisma Świętego z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach (o godz. 7.00 w TVP1 i od godz. 11.00 w TVP3) oraz z Jasnej Góry (o godz. 9.30 w TV Trwam).