Przyjdź Duchu Święty

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocny. W następną niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe do środy włącznie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:30.

3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

W środę – święto Nawiedzenia NMP

W czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i I czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00.

W sobotę – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy i I sobota miesiąca

O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP

5. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną.

6. Spotkanie Ruchu Szensztackiego z s. Olgą odbędzie się we wtorek po Mszy św. o godz. 17:00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

8. W sobotę, 17 czerwca organizujemy pielgrzymkę dzieci i rodziców (nie tylko klas III) do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej. Szacunkowy koszt to 60 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Sławomira.

9. Od wtorku, 30 maja w biurze parafialnym będą przyjmowane intencje mszalne na II półrocze 2023 roku. Przypominamy, że biuro parafialne czynne we wtorki i w czwartki rano 8:00-9:00, a w środy i w piątki popołudniu 17:00-18:00.

10. Informujemy Parafian, że od 1 lipca br. w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15:00. Natomiast zamiast godz. 18:30 będzie ostatnia Msza św. o godz. 18:00.

W dni powszednie będzie Msza św. o godz. 7:00 i 18:00.

Stały konfesjonał od poniedziałku do piątku 17:00-18:00.

Wieczorny różaniec o godz. 17:30 (z wyjątkiem wtorków! – Wymienianki roczne za zmarłych we wtorek o godz. 17:00).

Zmiany te obowiązują od 1 lipca i już tak zostaną wprowadzone na stałe.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii jest dołączony Modlitewnik na każdy dzień czerwca.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej:

Stanisław Idziak, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…