1. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowania za pamięć, modlitwę i życzenia składane w dniu jego imienin.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 16:30 oraz Droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16:30 i dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:30. Uczestnicy tych nabożeństw mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św. Od poniedziałku do piątku zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ramach stałego konfesjonału od 16:00 do 17:00. Zadbajmy o dobrą spowiedź w czasie Wielkiego Postu. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii. Kartki oddajemy kapłanowi przy konfesjonale po spowiedzi św.

4. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu:

We wtorek – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio

W czwartek, 25 marca – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 18:30 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne.

W sobotę – po wieczornej Mszy Św. zapraszamy do przeżycia Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w naszym kościele. Misterium będzie miało formę słuchowiska przygotowanego przez aktorów i połączone będzie z adoracją Krzyża. Wydarzenie poprowadzą studenci z duszpasterstwa akademickiego Martyria. 

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej oraz początek Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm w łączności z każdą Mszą św.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

– jak wyzbyć się lęku przed własną słabością,

– o tym, że pandemia pogłębiła w młodych poczucie pustki,

– o niepełnosprawności, która nadaje sens.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Zbyszko Kosiarz

Jadwiga Trępała, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…