1. Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski, którego hasło brzmi: „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz. 17:00, a dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:40.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wymienianki jednorazowe za zmarłych, które odmawiać będziemy w miesiącu listopadzie podczas wieczornego różańca o godz. 17:00 prosimy wypisywać DRUKOWANYMI LITERAMI na wyłożonych drukach i składać je w zakrystii.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radio Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu. Tego dnia mija także 45 lat od chwili wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

W środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty

W czwartek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki (39. rocznica męczeńskiej śmierci kapłana)

W piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

5. W przyszłą niedzielę (22 października) przypadać będzie Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny w Kościele. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
6. W przyszłą niedzielę w parafiach należących do województwa kujawsko-pomorskiego obchodzić będziemy również Uroczystość Św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa.
7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym roku w godzinach rannych.
Przypominamy, aby zarezerwowane intencje regulować w Biurze Parafialnym co najmniej 2 tygodnie przed terminem, ponieważ intencja może zostać przekazana innej osobie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: zamyślenia nad niedzielną Ewangelią oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Lewandowska, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…