Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym w naszym Sanktuarium. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan.

1. W WIELKI CZWARTEK – O godz. 18:00 MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ, która jest pamiątką ustanowienia sakramen­tów: Eucharystii i Kapłaństwa, które to dokonały się podczas Wieczerzy w Wieczerniku, gdzie Jezus Chrystus umył nogi swoim apostołom oraz zamienił chleb i wino w Ciało Swe i Krew. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego.

Po zakończeniu Eucharystii wielkoczwartkowej Najświętszy Sakrament przenosi się do kaplicy adoracji, zwanej dawniej “Ciemnicą” (na pamiątek uwięzienia Jezusa po Ostatniej Wieczerzy) i rozpoczęcie adoracji, która trwać będzie przez całą noc. Prosimy Parafian o włączenie się w modlitwę adoracyjną, by w tym szczególnym czasie być razem z Chrystusem.

2. W WIELKI PIĄTEK – obchodzimy pamiątkę Męki i Śmierci Pana Jezusa

W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– O godzinie 9:00 Droga Krzyżowa dla dzieci.

– O godzinie 14:30 Godzina Miłosierdzia Bożego, na którą składa się Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

– O godzinie 18:00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ

– Po wieczornej Liturgii nastąpi przeniesienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ołtarza Bożego Grobu, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc, aż do godziny 21:00 w Wielką Sobotę.

– W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego i trwać będzie do niedzieli, która jest Świętem Miłosierdzia Bożego.

– W Wielki Piątek taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie.

– W Wielki Piątek ostatnia szansa do spowiedzi przed Wielkanocą od godz. 20:00 do 22:00.

3. W WIELKĄ SOBOTĘ

Poświęcenie wody o godzinie 7:00.

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych o godzinie 14:00, 14:30, 15:30, 16:00, 16:30 i 17:00.

– O godzinie 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

– O godzinie 21:00 WIGILIA PASCHALNA, na którą przynosimy świece. Liturgia Wigilii Paschalnej to najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji.