1. Dzisiaj o godz. 10:30 i 12:30 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Zawierzamy je opiece Matki Bożej i prosimy o modlitwę w ich intencji. Dzieci przystąpią do Stołu Pańskiego podzielone na 2 grupy: o godz. 10:30 klasa III a i b oraz o godz. 12:30 klasa III c, d i e. Miejsca w Kościele na tych Mszach Świętych przeznaczone są wyłącznie dla tych dzieci i ich rodzin i dlatego pozostałych Parafian prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej o innej godzinie. 

Dzieci będą przeżywać swój „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.

2. Miesiąc maj jest poświęcony czci Matki Bożej. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszym Sanktuarium codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 18:00. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiamy wspólnie podczas nabożeństwa majowego.

3. W tym tygodniu:

W poniedziałekŚwięto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

W środęUroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy wspólnie podczas nabożeństwa majowego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę (12 maja)Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Świątyni. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12:30 i zakończy przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy uwielbienia Chrystusa eucharystycznego i trwania  w jedności z naszym Panem i Zbawicielem.

Taca w przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

O godz. 11:00 Msza św. w intencji dzieci z klas IV w rocznicę ich Pierwszej Komunii Świętej.

Po Mszy świętej o godzinie 18:00 Procesja Różańcowa wokół osiedla do 5 Ołtarzy.

Ołtarze na procesję przygotowują:

I     Szkoła Maryi

II    Legion Maryi

III   Apostolstwo Dobrej Śmierci

IV  Ruch Szensztacki

V   Matki i Ojcowie Żywego Różańca

Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty i stowarzyszenia istniejące przy naszej Parafii, a szczególnie prosimy wiernych do wzięcia udziału w procesji.

Zadbajmy o wystrój naszych mieszkań, który będzie wyrazem naszej wiary a liczny udział w procesji świadectwem naszej miłości do Maryi. Na procesję przychodzimy z gromnicami.

Po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.

W poniedziałek (13 maja) –  Uroczystość Patronalna naszej Parafii – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy oraz 43. rocznica zamachu na Jana Pawła II.

Program dnia:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:30.
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 7:00 – taj. Światła, o godz. 12:00 taj. Bolesne, po Koronce taj. Chwalebne i o godz. 17:30 taj. Radosne.
  • O godz. 14:30 Droga Krzyżowa z Maryją. O 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i różaniec.
  • Msze święte sprawowane będą o godz. 7:00 i 18:00.

O godzinie 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę Świętą Odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do „Przewodnika Katolickiego”, który jest do nabycia w zakrystii dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień maja.