1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępujący do nieba nie zostawia nas samych, a zarazem ukazuje niebo jako cel naszej ziemskiej wędrówki. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

2. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej. Kto jeszcze nie pobrał kartek może to uczynić w tym tygodniu w zakrystii. Przypominamy, że czas spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (26 maja).

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:00.

4. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy wspólnie podczas nabożeństwa majowego.

5. Taca dzisiaj z racji drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

6. Dzisiaj przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12:30 i zakończy przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy uwielbienia Chrystusa eucharystycznego i trwania w jedności z naszym Panem i Zbawicielem.

7. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 18:00 rozpoczną się nasze Uroczystości Patronalne Procesją Różańcową wokół osiedla do 5  Ołtarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty i stowarzyszenia istniejące przy naszej Parafii,  a szczególnie prosimy wiernych do wzięcia udziału w procesji. Zadbajmy o wystrój naszych mieszkań, który będzie wyrazem naszej wiary a liczny udział w procesji świadectwem naszej miłości do Maryi. Na procesję przychodzimy z gromnicami.

Po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.

8. W tym tygodniu:

W poniedziałek (13 maja) Uroczystość Patronalna naszej Parafii  – NMP z Fatimy oraz 43. Rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.

Program dnia:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:30.
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 7:00 – taj. Światła, o godz. 12:00 taj. Bolesne, po Koronce taj. Chwalebne i o godz. 17:30 taj. Radosne.
  • O godz. 14:30 Droga Krzyżowa z Maryją. O 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i różaniec.
  • Msze święte sprawowane będą o godz. 7:00 i 18:00.

O godzinie 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę Świętą Odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

We wtorek – Święto św. Macieja, Apostoła

W czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski

9. Od wtorku, 14 maja można rezerwować intencje mszalne na II półrocze 2024 roku.

Serdecznie zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej (we wtorki i w czwartki 8:00-9:00, a w środy i w piątki 17:00-18:00).

Prosimy o regulowanie zarezerwowanych intencji mszalnych co najmniej 2 tygodnie przed terminem. W przypadku nieuregulowania intencja zostanie przekazana innej osobie.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– Dlaczego zesłanie Ducha Św. musiało być poprzedzone wniebowstąpieniem Pana Jezusa?,

– O Objawieniach maryjnych,

– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Andrzej Gusiew

Róża Prawecka

Dariusz Kostka, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…