1. Drodzy Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i Apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

Wasi Duszpasterze

2. Serdeczne podziękowania składamy Liturgicznej Służbie Ołtarza uczestniczącej w obchodach Triduum Paschalnego, Pani Organistce, Panu Kościelnemu, osobom, które przygotowały Ciemnicę i budowały Grób Pański, Grupom Modlitewnym oraz Wszystkim Wiernym, którzy modlili się z nami w świątyni lub łączyli się z nami duchowo poprzez transmisje internetowe i tym, którzy  w  jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych wielkich Dni. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

3. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny

– Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:00.

Msze święte jak w każdą niedzielę (6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00 i 18:30).

O godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

– Taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

– Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 tajemnice światła, po Mszy św. o godz. 8:00 tajemnice bolesne, o godz. 12:00 tajemnice chwalebne i o godz. 18:00 tajemnice radosne.

4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która trwać będzie przez cały okres oktawy Wielkanocy tj. do soboty. Nowennę wspólnie odmawiać będziemy dzisiaj i jutro o godzinie 14:30, natomiast od wtorku o godzinie 15:00. Po Nowennie od wtorku część różańca świętego.

5. W związku z przeżywaniem w tym tygodniu Oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

6. Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy Parafian na godz. 15:00 na uroczystą Eucharystię w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną przyniesione przez wiernych obrazy „Jezu Ufam Tobie”. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14:30.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcje o św. Józefie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy (12-14 kwietnia) podczas Mszy św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30. Zapraszamy i prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na te rekolekcje.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W świątecznym numerze „Przewodnika Katolickiego”, który jest  do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

– „Żyć Zmartwychwstaniem” – rozważanie liturgii Słowa,

– o młodych, z których pandemia wydarła własne wartości i zmusiła do szybszego dojrzewania,

– o kryzysach i komunikacji w małżeństwie.

Można jeszcze nabyć poprzedni numer z Modlitewnikiem na kwiecień.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej: Teresa Sporna, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…