1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Tam na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zatem pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Od czwartku, 4 lipca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.

3. Od przyszłej niedzieli, 7 lipca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 15:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – O godz. 18:00 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – święto św. Tomasza, Apostoła

O godz. 18:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy i I piątek miesiąca

Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i I sobota miesiąca

O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

5. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii jest dołączony Modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień lipca.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Józef Kruszyński

Zbigniew Dulęba

Teresa Lubowiecka

Jadwiga Adamczewska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.   

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…