Relikwie Św. Siostry Faustyny, Św. Jana Pawła II i Bł. ks. Michała Sopoćki

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje o Św. Józefie. Bardzo serdecznie witamy ks. Dariusza Dąbrowskiego z Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri, proboszcza z parafii pw. Matki Bożej Świętogórskiej w Gostyniu, który poprowadzi te rekolekcje. Życzymy Ojcu Rekolekcjoniście światła i mocy Ducha Świętego, aby jego posługiwanie zaowocowało naszym szczerym nawróceniem i pogłębieniem życia religijnego. Szczęść Boże Księże Dariuszu! Dzisiaj Msze św. z nauką rekolekcyjną podczas każdej Mszy św. Od poniedziałku do środy zapraszamy na Msze św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30, podczas których będzie głoszona nauka rekolekcyjna.

2. Obchodzimy dziś 2. Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. O godz. 14:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 Msza św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną przyniesione przez wiernych obrazy „Jezu Ufam Tobie”. Zachęcamy, by przy okazji Święta Miłosierdzia sięgnąć do „Dzienniczka” św. siostry Faustyny. W „Dzienniczku” odnajdujemy słowa nadziei nawet dla największych grzeszników i osób życiowo pogubionych. To przesłanie jest aktualne na dzisiejsze czasy.

3. W piątek o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

4. W poniedziałek, 19 kwietnia zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18:30. Podczas nabożeństwa będzie również egzorcyzmowanie wody, soli i oleju do użytku domowego. Śpiew  i uwielbienie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in. artykuły:

– „Dotknąć, by uwierzyć” – rozważanie liturgii Słowa,

– „Miłosierdzia nie można odkryć raz na zawsze” – o Bożym miłosierdziu, które wciąż rozumiemy za mało,

– „Nadzieja na czas kryzysu” – o obecnych czasach, w których czujemy się zagubieni w obliczu otaczającego nas zła i przemocy, w obliczu cierpienia własnego i tyli ludzi wokół. Czy jest jeszcze w nich miejsce na nadzieję?

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Sabina Czarnecka, Leon Domke, Genowefa Piliponis, Krystyna Kotulak, Zenon Synakiewicz, Urszula Michalak, Barbara Dąbrowska, Ryszard Pawlicki, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…