1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jednak w naszej polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd pozostaje do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Za złożone ofiary w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Krajowy Fundusz Misyjny składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Przypominamy, że w zakrystii można jeszcze zapisywać się na indywidualną wizytę duszpasterską kapłana w naszym domu. Pozostałych Parafian zapraszamy na Msze św. o godz. 17:00 sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Prosimy, aby na te Msze św. przynieść ze sobą wodę do poświęcenia w kościele, by później tą wodą móc poświęcić swoje mieszkania. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane podczas tych Mszy św. Porządek Mszy św. kolędowych jest następujący:

Dzień, dataUlice
Poniedziałek
10 I
Ogrody 22, 24, 26, 27, 29 i 31
Wtorek
11 I
Z. Nałkowskiej 4, 5, 6, 7, 8, 10 i 12
Środa
12 I
Z. Nałkowskiej 1, 2 i 3
Siedleckiego 21, 23, 24 i 25
Czwartek
13 I
Siedleckiego 27, 29, 31, 33, 34, 36 i 38
Piątek
14 I
Ku Wiatrakom 5, 7, 13, 15, 17 i 19
Sobota
15 I
Ku Wiatrakom 9 i 11
Wł. Bełzy 50, 52 i 66
Ku Wiatrakom i Falista – domki jednorodzinne
Oraz dla tych, co nie mogli przyjść w wyznaczonym terminie

4. W przyszłą niedzielę (16 stycznia) o godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem Diecezji Bydgoskiej przeczytamy m. in. artykuły:

– „Chrzest Chrystusa i mój chrzest” – o tym, że scenę chrztu Chrystusa należy od początku rozumieć w kontekście Jego krzyżowej śmierci. Inaczej nie zrozumiemy, że odsyła nas to do tajemnicy naszego własnego chrztu.

– „Nawrócenie na… umiarkowanie” – Papież Franciszek powiedział kiedyś, że cnoty są jak witaminy. Jedną z nich jest umiarkowanie.

– „Żal za grzechy po Bożemu” – W jaki sposób powinien wyrazić się akt żalu chrześcijanina, który Kościół określa jako konieczny do przyjęcia daru przebaczenia podczas spowiedzi? 

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Benigna Orlewicz

Bronisław Węglarz

Janina Jankun

Wiesław Kwiatkowski

Arkadiusz Tempski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie – jedna ze stacji w Ogrodzie Różańcowym wokół Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy

Modlitwa dziękczynna za łaskę chrztu:
Boże w Trójcy Jedyny, dziękuję Ci za to, że już w dzieciństwie obdarzyłeś mnie łaską chrztu świętego. Wyrwałeś mnie z mocy ciemności i przeniosłeś do Królestwa umiłowanego Syna Twojego, udzieliłeś mi łaski uświęcającej i uczyniłeś mnie swoim dzieckiem. Wierzę we wszystko, co święty Kościół katolicki podaje do wierzenia.

Wyrzekam się szatana i wszystkich jego spraw, a oddaję się na nowo Zbawicielowi mojemu, Jezusowi Chrystusowi, aby wolę Jego wiernie wypełniać. Postanawiam mocno, zachowywać przykazania Twoje i Twojego Kościoła. Spraw Panie, abym tak na co dzień pamiętał o tym, że przez chrzest wszczepiony zostałem w Twoje Mistyczne Ciało i dostąpiłem udziału w Twoim królewskim kapłaństwie, aby przez wszystkie uczynki składać duchowe ofiary i po całej ziemi dawać świadectwo Prawdzie. Spraw Boże, abym wiernie Ci służył i z każdym dniem postępował w dobrym. Amen.