Domowy Kościół jest małżeńsko – rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie.Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Pomaga małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Małżonkowie otwierają się na moc i radość Chrystusa płynącą z Sakramentu Małżeństwa.

Domowy Kościół doprowadził tysiące małżeństw do tworzenia ognisk domowych prawdziwie Bożych, kochających się i szczęśliwych.

Znakiem Domowego Kościoła są dwa greckie słowa: ΦΩΣ (światło) i ΖΩΗ (życie) wpisane w kształt krzyża, wyrastającego spomiędzy dwóch złączonych obrączek, umieszczonych wraz z krzyżem w stylizowanej figurze domu. Domowy Kościół używa również znaku międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END).

Wszystkie małżeństwa, które pragną pogłębić swoje wzajemne relacje oraz życie w Chrystusie zapraszamy do włączenia się w życie wspólnoty.

Odpowiedzialnymi za kręgi Domowego Kościoła są małżonkowie Aleksandra i Leszek Mróz
(tel. Aleksandra 503-021-640, Leszek 500-167-877)