Relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego zostaną uroczyście wprowadzone do naszego Sanktuarium w sobotę, 15 stycznia podczas Mszy św. o godz. 18:30. Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej.

Są to relikwie pierwszego stopnia, do których zalicza się pozostałości ciała. W tym przypadku jest to włos umieszczony w relikwiarzu w formie kwiatu.

Bł. Stefan Kardynał Wyszyński był człowiekiem modlitwy i wielkim czcicielem Matki Bożej. Bywał często określany “prymasem maryjnym”. Niejednokrotnie zawierzał losy Kościoła, narodu i swoje własne Matce Bożej. “Wydaje mi się, że najbardziej bezpośrednią mocą w moim życiu jest Maryja. Przez szczególną tajemnicę, której w pełni nie rozumiem, została Ona postawiona na mej drodze. Wiem jednak, że z tej drogi zejść nie mogę i nie chcę” – mówił bł. kard. Stefan Wyszyński odpowiadając na zadawane mu często pytanie dlaczego “wszystko postawił na Matkę Bożą”.

Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do naszej Świątyni. Jest to dla naszej wspólnoty wielka radość i łaska od Boga! Módlmy się wspólnie wypraszając wszelkich łask u Wszechmogącego Boga, aby za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia obdarowywał wszystkich ludzi potrzebnymi łaskami dla osiągnięcia Królestwa Bożego.

BŁOGOSŁAWIONY STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKI MÓDL SIĘ ZA NAMI!!!