1. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza Św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

2. Dzisiaj członkowie Zakonu św. Łazarza rozprowadzają kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza, które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

We wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

W środę – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

W piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

W sobotę – wspomnienie bł. Bolesławy Lament, dziewicy

4. Kolejne spotkanie synodalne w naszej parafii odbędzie we wtorek, 25 stycznia po wieczornej Mszy św. w salce O. Pio. Zapraszamy serdecznie przedstawicieli wspólnot parafialnych i wszystkich chętnych.

5. W piątek, 28 stycznia zapraszamy na wieczorną Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Podczas nabożeństwa będzie także egzorcyzmowanie wody, soli i oleju do użytku domowego. Śpiew i uwielbienie poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały.

6. Wzorem lat ubiegłych przeprowadzona będzie w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, dekodery, komputery, drukarki, monitory, telefony, żelazka, odkurzacze). Zbiórka odbędzie się na podwórzu przy plebanii 17 lutego (w czwartek) do godz. 13:00. Przychody z tegorocznej akcji przeznaczone będą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie i Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

7. Ks.Biskup Krzysztof Włodarczyk i Proboszcz Parafii Katedralnej oraz Towarzystwo Przyjaciół Katedry Bydgoskiej zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na “KOLĘDOWANIE Z BISKUPEM” w środę 26 stycznia na godz. 13:00 do Katedry.

8. Zmienia się układ „Przewodnika Katolickiego”. Ze środka tygodnika znikają czterostronicowe wkładki diecezjalne. Teraz będzie je można znaleźć na ostatnich stronach tygodnika. Od stycznia cena „Przewodnika” wzrosła o złotówkę – do 7 zł, a numer z modlitewnikiem będzie kosztował 9,50 zł. W „Przewodniku” przeczytamy m.in. o tym jak powstawały Jasnogórskie Śluby Narodu, w jaki sposób pomóc rodzicom chorych dzieci oraz jak odbudować dialog w społeczeństwie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej:

Zygmunt Zalewczak, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie