1. Za złożone w Święto Ofiarowania Pańskiego ofiary do puszek na klasztory klauzurowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziękujemy Wszystkim (a w sposób szczególny rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i Wojownikom Maryi), którzy pomogli przy rozbieraniu choinek i żłóbka.

3. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W tym tygodniu:

W czwartek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Tego dnia wspominamy także św. Josѐ Sáncheza – meksykańskiego męczennika za wiarę, którego ostatnim słowem było zawołanie: „Viva Cristo Rey!” – Niech żyje Chrystus Król!

W piątekwspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. O godz. 9:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo lourdzkie). Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

6. W naszej parafii organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na podwórzu przy plebanii 17 lutego (w czwartek) do godz. 13:00. Przychody przeznaczone będą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. artykuły:
– Jak powołuje Jezus?;
– „Chory jest ważniejszy od choroby” – o tym, że potrzebujemy drugiego człowieka, który wsłucha się w nasz głos, w nasze potrzeby i braki, w naszą historię;
– „Spowiadam się i stoję w miejscu” – o jednej z czołowych pokus, z którą wcześniej czy później musi się zmierzyć osoba spowiadająca się regularnie, czyli o zniechęceniu.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Henryk Tybuszewski

Ewa Michalska

Mieczysław Wrzesiński

Bolesław Glinka

Maria Lebioda

Krystyna Skrzeszewska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…