Światowy Dzień Chorego – obchodzony jest corocznie 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.

Z okazji XXX Światowego Dnia Chorego zapraszamy w piątek 11 lutego o godz. 9:00 do naszego Sanktuarium na Mszę św. w intencji chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo lourdzkie). Prosimy krewnych oraz sąsiadów o pomoc w dojściu chorych do kościoła, by jak największa liczna osób dotkniętych cierpieniem mogła cieszyć się wspólną modlitwą przy ołtarzu Chrystusa.

MODLITWA CHORYCH

Jezu, pełen miłosierdzia i dobroci dla dźwigających krzyż choroby, starości lub niepełnosprawności, obdarz swoją łaską i błogosławieństwem wszystkich cierpiących oraz tych, którzy im pomagają i leczą. Umacniaj wiarę w sercach doświadczanych bólem i samotnością. Spraw, aby chorzy z nadzieją oczekiwali ulgi w cierpieniu i pociechy. Udziel im łaski głębokiej radości, pokoju serca, i odwagi, by dźwiganie krzyża było dla nich czasem wzrastania w wierze i chrześcijańskiej nadziei. Chroń nas wszystkich przed rezygnacją i zwątpieniem w miłość Bożą. Tobie cześć i chwała, przez wszystkie wieki wieków. Amen.