1. Miesiąc maj jest poświęcony czci Matki Bożej. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa  w nabożeństwach majowych w naszym Sanktuarium codziennie o godzinie 20:30 z procesją światła. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16:40.

2. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy wspólnie podczas nabożeństwa majowego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W tym tygodniu:

W poniedziałek – O godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

We wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

W czwartek – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana

W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.

W sobotę – wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (w 41. rocznicę jego śmierci)

4. Już od dwóch lat trwa w naszej parafii całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Odbywa się ona w kaplicy naszego domu parafialnego, na parterze. Pragniemy zaprosić wszystkich parafian do uczestnictwa w tym duchowym dziele. Dziś podczas wszystkich Mszy świętych, przy wyjściu z kościoła Wojownicy Maryi zapisują osoby chętne do podjęcia dyżuru adoracji, w wybranej przez siebie godzinie. Raz jeszcze zachęcamy do wspólnej modlitwy.

5. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze Hospicjum w następną niedzielę  po każdej Mszy św.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Trzy obietnice” – rozważanie dzisiejszej Liturgii Słowa,

– „Oderwaliśmy świętość od życia” – z nauczania papieskiego.

A w dodatku diecezjalnym artykuł: „Pokora i bezinteresowność” – o święceniach diakonatu, które udzielił w katedrze bydgoskiej Biskup Krzysztof Włodarczyk.         

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Hermenegilda Reszczyńska, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…